İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mekanlar
  3. Yılbaşında Tatil Yapılacak Yerler ?

Yılbaşında Tatil Yapılacak Yerler ?

Yılbaşında Tatil Yapılacak Yerler 1
2

Yılbaşında Tatil Yapılacak Popüler yerler

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle bir yıl boyunca yaşanan stres, iyi anlar, kötü anlar hepsini geride bırakacağız. Yılbaşında tatil yapılacak yerleri inceleyerek, yurtiçinde veya yurtdışında güzel vakit geçirebilirsiniz.

Soğuk havaların tadını çıkarmak isteyenler, kayak veya kış sporlarını tercih edebilir. Soğuk havalardan hoşlanmayan kişiler için de sıcak coğrafyaya sahip yerlerde tatil yapabilir. Yılbaşı nedeniyle otel ve uçak biletleri dolacağı için, acele etmeniz gerekiyor.

Yılbaşında Tatil Yapılacak Yerler 1
Yılbaşında Tatil Yapılacak Yerler 1

Yılbaşının Sıcak Rotaları

Güneydoğu ve Asya ülkelerini tercih edebilirsiniz. Endonezya, Hindistan, Tayland ve Malezya’da yılbaşını sıcak havada karşılamak mümkün. Bütçeniz yüksekse Avusturya ve Güney Afrika Ülkeleri tercih edebilirsiniz. Çok uzağa gidemeyecekseniz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Mısır, Ürdün, Lübnan gibi Ülker Türkiye’ye göre yakın ve sıcaktır.

Yılbaşı Soğuk ve Kayak Rotaları

Komşumuz olan Bulgaristan ve Bansko kayak merkezi tercih edilebilir. Burada alışveriş ve seyahat ücretleri uygundur. Avrupa Ülkelerinde kayak yapabileceğiniz yerlerde bulunuyor. Bunlar; Makedonya’da Popova, Shapka, Slovakya’da; Jasna, Bosna Hersekte; Jahorina, Romanya’da; Poiana Brasov olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bütçeniz kısıtlıysa, Fransa’da Annecy yakınlarında bulunan Megeve Kayak Merkezi tercih edilebilir.

Christmas Pazarları ve Hareketli Gece Hayatları

Yılbaşını yeni yerler keşfederek ve eğlenerek geçirmek istiyorsanız, Christmas Pazarlarını görmeniz gerekiyor. Avusturya’da Viyana, Almanya’da Nürnberg ve Dresden, Fransa’da Paris şehirlerinde Christmas Pazarları kuruluyor.

Hareketli gece hayatını yaşamak istiyorsanız; Amsterdam, Berlin, Atina ve Avrupa kentlerinde renkli ve hareketli gece hayatları yaşayabilirsiniz.

Doğayla Baş Başa Yılbaşı

Doğayla baş başa yılbaşı geçirmek istiyorsanız, Kuzey Ülkelerini tercih etmekte fayda var. İsveç, Finlandiya, Norveç, Danimarka, İzlanda ve Faroe Adaları tercih edebilirsiniz.

Türkiye’de Yılbaşı Rotaları

Yurtdışında yılbaşını geçirmek istemiyorsanız, yurtiçindeki yeni yıl kutlamalarını takip edebilirsiniz. Bursa Uludağ, Sarıkamış, Kars, Bolu Kartalkaya, Kocaeli Kartepe, Erzurum Palandöken, Kastamonu Ilgaz, Kayseri Erciyes kayak merkezleri için en uygun yerler arasında yer alıyor.

Doğa ve güzel manzarada sakin yılbaşı geçirmek istiyorsanız; Kaz Dağları, Ayvalık, Asos, Yeşilyurt, Adatepe, Cunda, Bolu Abant Gölü, Yedigöller, Kapadokya, Avanos, Göreme, Ürgüp, Ihlara Vadisi, tercih edilebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap