1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Yeni başlayanlar için: Clash Royale

Yeni başlayanlar için: Clash Royale

Yeni başlayanlar için: Clash Royale

Clash Royale Nedir

Clash Royale oyunu kartların ve stratejinin bir araya geldiği bir hibrit oyunudur. Tüm zamanların en iyi oyunlarının arasında yerini almış olan bu oyun aldığı sürekli güncellemeler ile aradan uzun zaman geçmesine rağmen hala milyonlarca kişinin oynadığı bir oyundur. Bizde bu yüzden oyuna yeni başlayanlar için bir rehber hazırlamaya karar verdik. İşte Clash Royale yeni başlayanların yapması gerekenler…

Oyundaki altınları akıllıca kullanın

Clash Royale oyunundaki en önemli şey altınlardır. Altınlar sizin kartlarınızın level atlaması için çok gereklidir. Bu yüzden onları akıllıca kullanmalısınız. Ancak her kartı yükseltmek oyuna yeni başlayan kişiler için yanlış bir strateji olacaktır. Çünkü Clash Royale oyununda çok fazla kart bulunur. Ancak siz bu kartların maçta sadece 8 tanesini kullanabilirsiniz. Bu yüzden sizlerin sadece kullanacağınız kartlara yatırım yapmanız çok daha iyi bir strateji olacaktır. Tabi ki bu durumda oyunda çok daha kolay ilerlemenizi sağlayacaktır.

Destenizi iyi oluşturun

Clash Royale oyununa ilk başladığınızda kartlarınız çok fazla olmayacak. Bu yüzden elinizde bulunan kartları çok iyi değerlendirmelisiniz. İlk önce hangi kartın ne işe yaradığını öğrenmelisiniz. Bunun için oyunda bulunan 2 ye 2 savaş yapabilirsiniz. 2 ye 2 savaşlar kupa kaybetmenize sebep olmayacağından dolayı sizlerin lig düşmenize neden olmaz. Bu durumda kartlarınızı rahatça denemenize olanak sağlayacaktır. Sizin için iyi olan desteyi bulduğunuzda o kartların üzerine yoğunlaşmalı ve kartların seviyesini arttırarak ilerleme kaydetmelisiniz.

Maçta ilk saldırıyı siz yapmayın

Oyuna başladığınızda iksir seviyeniz tam dolana kadar beklemelisiniz. Bir hamle yapmamalısınız. İlk önce karşı tarafın hamle yapmasını beklemelisiniz. Çünkü karşı tarafın yaptığı hamleye karşı siz iyi bir savunma yapacaksınız. Eğer aradan biraz zaman geçtikten sonra rakibiniz hala bir hamle yapmadıysa hemen saldırı pozisyonuna geçmeli ve kalelerini almalısınız. Muhtemelen interneti gitmiş olabilir. Yani hamle yapmadı diye fazla beklemeyin.

Yorum Yap

Yorum Yap