İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Yasaklanan Filmler Hangileri

Yasaklanan Filmler Hangileri

yasaklanan filmler
2

 

Bazı filmler zaman zaman sınırları zorlaması gereken film çeşitleri arasında yer alabilir. Bununla beraber bazı türlerdeki filmlerin zaman zaman sınırları olması gerekenden çok aştığını da söylemek mümkündür. Bahsi geçen bu çeşit durumlar bir filmin ürkünç veya korkunç olmasının yanı sıra direkt olarak ofansif durumlar da oluşturabilmektedir ve bunlara kanaat sahibi birtakım oluşumlar tarafından yasak getirilmektedir. Yazımızda kimilerine göre sınırları aşmış bazı filmleri listelemeye çalıştık.

Sözü geçen bu yapımlar ofansif görülebilecek bir şeyleri seyirciye aşırı olarak göstermeleri nedeniyle dünyada sinemasında bir anda isimlerini yasak konulmuş korku filmleri listesinde bulmuş filmlerdir. Biz de bu listede sizlere yasaklanmış korku filmleri olarak gerçekten etkileyici filmler sunmayı amaçlıyoruz. Özellikle eğer film olarak kendinize ben bir korku türü hayranıyım diyorsanız bu filmlerden hangilerini izleyebileceğinizin değerlendirmesini yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer size sunacağımız bu listedeki yasaklanmış tüm korku fimlerini izleyip hala kendinizi iyi olarak hissedebiliyorsanız, bu durumda gerçekten bir korku filmi hayranısınız demektir.

Yasaklanmış Korku Filmleri

  • İnsan Kırkayak 2 – 2011 – IMDB: 3.2
İnsan Kırkayak 2 – 2011 – IMDB 3.2
İnsan Kırkayak 2 – 2011 – IMDB 3.2

Bu filmin ilk versiyonu film piyasasına çıktıktan sonra izleyiciler bu filmi ünü ile anmaya başlamışlardı. Her ne kadar pek de iç açan bir film olmasa da, esasında o kadar da insanı korkutan sahnelere sahip bir film de sayılmazdı. Filmde kaçırılan ve bir hapishanede tutsak olarak tutulan insanların birbirlerine vücutlarının belli bölgelerinden dikilmesi ve o şekilde yaşamlarını devam etmelerine zorlanmaları konu edilmektedir. Film ilk çıktığında önce Avusturalya’da yasaklandıktan sonra yumuşatılmış bir sürümü için yasaklar kalkarken, Yeni Zelanda gibi ülkelerde film hala yasaklı olma durumunu korumaktadır.

2.Ölümle Yüz Yüze Gelmek – 1978 – IMDB: 4.0


2.Ölümle Yüz Yüze Gelmek – 1978 – IMDB 4.0

Özel olarak korku türündeki filmlere meraklı olan 80’ler ve 90’lar çocukları illa ki bu filmin ismini duymuşlardır. Film değişik tipte ölümleri izleyiciye göstermek üzerine tasarlanmıştı. Bazı korku yapımlarının tersine gerçek ölümleri gösteren bir yapım olan Ölümle Yüz Yüze Gelmek filmi, Avusturalya, Norveç, İngiltere ve daha pek çok ülkede Yasaklanmıştı.

3.Grotesque – 2009 – IMDB: 4.7


3.Grotesque – 2009 – IMDB 4.7

Japon yapımı olan bu film genç bir çiftin ilk görüşmelerinde caddede yürürlerken, akli olarak deli birisi tarafından kaçırılıyor ve olaylar gelişiyor. Pek çok sayıda ülkede yasak konulan bu film, Otel ve Testere filmlerinin izinden gidiyor gibi görünüyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap