1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt tipine uygun bakım yapmak farklılık gösterir. Yağlı ciltler için bakım oldukça kolaydır. Yağlı ciltler görünüş olarak kişiyi memnun etmemektedir. Gün içinde yağlanan cilt birçok kişiye rahatsızlık verir. Bu durumdan kurtulmak için her ürünü kullanmamak gerekir. Cilt tipinize uygun bakım için yeterli ölçüde araştırma yapmanız gerekir.

Yağlı Ciltlere Sahip Olanlar Neler Yapmalı

Yağlı cilt tipine sahip olan kişiler, cildi nemlendirmeyi ihmal etmemelidir. Doğru ürünler kullanarak cildin esnekliğini ve yağ oranını dengede tutarak sağlıklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Cildi sürekli olarak yıkamakta cildin yağlanmasına neden olur. Cilt bu durumda yağın yok olduğunu düşünerek yağ üretmeye başlar.

Cildin temizlenmesine önem verilmelidir. Çoğu kişi tonik tercih ederek temizler. Alkol içeren tonikler yağ oluşmasına etki eder. Cilt için uygun yağ kullanılarak bakım yapılabilir. Lavanta yağı ve papatya yağı gibi.

Cilt Neden Yağlanır

Cilt yağlanması beslenmeyle alakalıdır. Baharatlı ve yağlı yiyecekler cildin yağlanmasına neden olur. Hava kirliliği ve streste cildin yağlanmasında etkilidir.

Yorum Yap

Yorum Yap