İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi Telefonlarda Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

Xiaomi Telefonlarda Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

xiaomi-reklam-kaldirma

Xiaomi Telefonlarda Reklamlar Yok edilir 

Xiaomi marka telefonlar uygun fiyata yüksek performans sunması sebebiyle, birçok kişi tarafından kullanılıyor. Kısa sürede çok fazla kullanıcı sayısına ulaşan Xiaomi markası, fiyatlarda düşürdüğü kârı telafi etmek için bazı farklı yollara başvuruyor. Bunu özellikle telefon arayüzü içinde yayınladığı reklamlar ile yapan şirket, bu hareketi ile tüketicileri fazlasıyla rahatsız etmektedir. Peki, Xiaomi reklam kaldırma ve Xiaomi’nin ürettiği yazılım olan MIUI’de reklam kaldırma işlemleri nasıl yapılır?

Xiaomi Telefonlarda Reklam Kaldırma

Şirket MIUI arayüzü içerisindeki reklamların kullanıcıları rahatsız ettiğini fark etmiş durumda. Bu yüzden ileriki zamanlarda reklam sayısında azalmaya gidileceğini söyleyen Xiaomi, reklamları kökten kaldırmadıkça negatif tepkilerden kaçamayacak gibi gözüküyor. Peki, Xiaomi kullanıcıları bu reklamlardan kurtulmak için ne gibi yollar izleyebilir?

MIUI içerisindeki reklamlar dosya yöneticisi, internet tarayıcısı ve indirilenler gibi birden fazla uygulamada karşınıza çıkartılabilir. Fakat küçük bir uğraşla bu reklamları sistemden uzak tutmanız mümkün. Adımları düzgün bir biçimde uygularsanız MIUI 8 / MIUI 9 ve MIUI 10 modellerindeki reklamları başarıyla engelleyebilirsiniz.

Bu işlemler genel olarak MIUI kullanan tüm Xiaomi Redmi ve Xiaomi Mi telefonlarda uygulanabilir.

Mi Dosya Yöneticisinde Reklam Kaldırma

İlk olarak ‘’Mi Dosya Yöneticisi’’ uygulamasını açın. Sol üst köşedeki bölüme dokunup sırayla ‘’Ayarlar’’ ve ‘’Hakkında’’ kısmına girin. Karşınıza çıkan ‘’Öneriler’’ sekmesindeki çubuğu kapalı hale getirin.

Reklam Tanımlayıcıyı Kapatma

‘’Ayarlar’’ uygulamasına giriş yapın. Ek ayarlar, reklamlar ve gizlilik bölümüne gelin. Buradan ‘’Reklam Tanımlayıcı’’ kısmını kapalı hale getirin.

MIUI Güvenlik Uygulamasında Reklam Kaldırma

Mi Güvenlik uygulamasına girin. Ayarlar kısmına gelin. Sonrasında ‘’Tavsiyeler Al’’ seçeneğini kapatın.

MIUI Temizleyici Uygulamasında Reklam Kaldırma

İlk önce Mi Güvenlik uygulamasına girin. Ayarlar sekmesine tıklayın. Temizleyici kısmına girip ‘’Tavsiyeler Al’’ seçimini kapalı tutun.

Mi Tarayıcıda Reklam Kaldırma

Öncelikle Mi Tarayıcı uygulamasını açın. Tarayıcı ayarları bölümüne giriş yapın. Gizlilik sekmesinde yer alan tavsiye kısmını kapatın. Ayarlar kısmına geri dönüp gelişmiş sekmesine girerek en iyi siteler kısmını kapatın.

İndirilenlerde Reklam Kaldırma

İndirilenler uygulamasını açın. Üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Ayarlar kısmına giriş yapıp tavsiyeler seçeneğini kapalı hale getirin.

Bu yollarla rahatsız edici düzeydeki reklamlar azalacaktır. Bu işlemler telefon sıfırlanma durumunda yeniden yapılmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap