İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Wifii Gidiyor, Wigig Geliyor

Wifii Gidiyor, Wigig Geliyor

Wifii Gidiyor Wigig Geliyor
2

Yeni teknoloji Wifi 6 çıkmak üzere ama Wigig çok daha önce kaliteli bir hizmet vermeye başlıyor. Wifii gidiyor, Wigig geliyor ve insanlar bu durumdan oldukça memnun. Kısa mesafelerde süper hızda internet bağlantısı için Wigig en ideal seçimlerden biri oluyor. Wigig, 2,4 GHz veya 5 GHz frekanslarını kullanan Wifi’ye göre 60 GHz frekansını kullanıyor. Bu sayede bir veriyi diğer sistemlerden çok daha hızlı bir şekilde iletebiliyor.

Wigig’in Dezavantajı Var mı?

Mükemmel bir hız ile verileri aktarabiliyorsunuz. Ancak, neredeyse her teknolojide olduğu gibi bu sistemin de bir dezavantajı bulunuyor. Kullanılan dalga boyları çok daha kısadır. Bu nedenle çok kısa mesafede mükemmel bir internet hızına ulaşabiliyorsunuz. 10 metreden sonra sorun çıkacak gibi görünüyor. Wigig teknolojisiyle 2019 yılında buluşacaksınız.

Wigig’den Yararlanacak Teknolojiler

Wigig teknolojisi sayesinde pek çok alanda rahat edilecek gibi görünüyor. Sanal gerçeklik kulaklıklarında, PC’den TV’ye görüntü aktarımında, iki cihaz arasında veri gönderiminde, internet bağlantılarının kablosuz yayınlanmasında önemli rol oynuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap