1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Tarihin En Cani 7 Seri Katili
Trendlerdeki Yazı

Tarihin En Cani 7 Seri Katili

madde5

İşledikleri korkunç cinayetler ile tarihin kara sayfalarına isimlerini yazdırmış olan seri katiller için bir liste hazırladık. Bu liste içerisinde birbirinden cani ve korkutucu Seri katiller yer alıyor. Seri katiller kurbanlarını belirli bir profile göre seçer ve genel olarak cinayetlerinde kendilerinden bir iz bırakmayı severler. Bu yüzden arkalarında daima bir ipucu bırakırlar. Bazı seri katiller gösteriş meraklısıdır ve işledikleri cinayetler belirli bir sayıya ulaştığı zaman polise teslim olmayı seçerler. Bir nevi öldürdükleri insanlarla övünmek isterler. Bazı seri katiller ise asla yakalanmak istemeler bu yüzden arkalarında olabildiğince az delil bırakmaya çalışırlar. Sizler için hazırladığımız tarihin en acımasız seri katilleri listesine birlikte göz atalım.

  • Şeker Adam

Gerçek ismi Dean Arnold Corll olan seri katile halk arasında şeker adam olarak hitap ediliyordu. Bunun sebebi ise yoksul ve öksüz çocuklara şeker dağıtmasından kaynaklanıyordu. 2 genç suç ortağı ile birlikte Hauston Toplu Cinayetlerinde ismini duyuran Arnold Corll bu olaylardan bir süre sonra orduya katıldı. Ancak orduda eşcinsel eğilimlerinin olduğu fark edilen Arnold Corll’un ordudan uzaklaştırılmasına karar verildi. Minimum 27 insanın ölümünden sorumlu olduğu düşünülen Arnold Corll suç ortağı Elmer Wayne tarafından öldürüldü.

  • Ted Bundy

1974 ve 1978 yılları arasında Amerika’nın birçok yerinde çok fazla sayıda kadını öldürmüştür. Kurbanlarını özellikle kadınlardan seçen Ted Bundy’nin öldürdüğü kişi sayısı tam olarak bilinmemektedir. Bundy yakalandıktan sonra yaklaşık 10 yıl boyunca işlediği cinayetleri kabul etmemiştir. Ancak daha sonra otuzdan fazla cinayet işlediğini kabul etmiştir. Ted Bundy Amerikan seri katilliğinin öncüsü olarak kabul edilen bir isimdir. Bundy’i yakından inceleyen psikologlar onun bir sosyopat olduğuna karar vermiştir. Birçok cinayet işlemiş ve kurbanlarını vahşice öldürmüş olmasına rağmen onu tanıyan herkes Bundy’nin yakışıklı, eğitimli ve kibar bir genç adam olduğundan bahseder.  Kurbanlarını genel olarak sopayla döverek öldüren Bundy kurbanlarını bazen boğazlayarak da öldürmüştür. Kurbanlarının çoğuna onları öldürmeden önce tecavüz eden Bundy onları öldürdükten sonra da tecavüz ederek bedenlerine zarar verdiğine inanılır.

  • Charles Manson

Charles’ın annesi onu 16 yaşındayken doğurmuştur. Bir hayat kadını olan annesi Charles henüz çocuk yaşlardayken ceza evine girmiştir. Kendisine bakacak hiç kimsesi bulunmayan Charles geçimini hırsızlık yaparak sağlamaya başladı. Sokaklarda yaşamaya başlayan Charles 18 yaşına geldiğinde hırsızlık yüzünden tutuklandı. 1954 senesinde şartlı tahliye ile serbest kalan Charles Manson Uyuşturucu, kadın satıcılığı ve sahte çek vermek gibi birçok suç yüzünden defalarca kez hapis yattı. 1967 senesinde son kez hapisten çıktığında etrafına insanlar toplamaya başladı. Onlara hep birlikte bir Aile olduklarını söyleyen Charles topladıkları insanlarla birlikte bir çiftlik evine yerleşti. Onlara burada ne yapmalarını söyleyen ve onlara kendi teorilerini anlatan Charles kadın, yaşlı, çocuk demeden kara verdikleri gözlerine kestirdikleri herkesi öldürdü. Grup halinde dolaşarak insanları öldüren Charles ve ekibinin tam sayısı bilinmiyor. Ancak onların 35’i aşkın cinayetten sorumlu olduğu tahmin ediliyor.

  • Ed Gein

Ed Gein’in annesinden başka hiçbir akrabası yoktur. Annesi öldükten sonra derin bir yıkım içine giren Gein Anatomi ile yakından ilgilenmeye başlar. Anatomi ile ilgilenmesinin tek nedeni ölen annesini geri getirmek istemesidir. Gein Anatomi biliminde öğrendiklerini denemek ister bu yüzden mezarlıktan cesetler çalmaya başlar. Onarı evinde saklayan ve bazı parçalarını kesen Gein annesini geri getiremeyeceğini anlamıştır. Annesi yaşındaki bir kadının mezarlıktan cesedini çalan Gein evinde onun derisini yüzer. Yaşlı kadının derisini yüzüp onu giyen gein derinin üstüne annesinin kıyafetlerini giyerek evde dolaşmaya başalr. Daha sonrasında ölü bedenler ona yetersiz gelmeye başlar ve cinayet işler. Gein kadın vücuduna karşı ayrı bir ilgi duyuyordur. Ed Gein deri kesme ve deri dikme işinde günden güne kendini daha fazla geliştirmeye başlamıştı. İnsan derisi ve insan uzuvlarından kolyeler, kemerler, bardakları ve süsü eşyaları yapan Gein daha fazla insan öldürmeye başladı. en sonunda Şerif Ed Gein’den şüphelendi ve onun evine giderek insan derisinden yaptığı eşyaları gördü. Gein işlediği cinayetler yüzünden tutuklandı. Ölü sevicilik, yamyamlık gibi suçlamaları asla kabul etmeyen Gein yaptığı açıklamaya göre cinayetleri evini güzel bir şekilde süslemek istediği için işlemiştir.

  • Henry Lee Lucas

En psikopat ve acımasız katillerden bir tanesi olan Henry Lee sayısız cinayetlerden sorumlu tutulan bir katildir. 1936 senesinde annesini acımasızca öldüren Henry Lee cezaevine girdi. Burada 10 yıl kalan Henry Lee şartlı tahliyeden yararlanarak serbest bırakıldı. 1982 senesinde ise Kate Rich isimli yaşlı bir kadını daha sonrasında ise kendi kız arkadaşı olan Becky Powell isimli genç kadını öldürdü. İşlediği cinayetlerin sonrasında tekrardan cezaevine gönderilen Henry Lee Lucas 1983 senesinde çıktığı mahkeme sırasında hem o kadını hem de diğer yüzlerce insanı ben öldürdüm. Onların katili benim diyerek herkesi dehşete düşürdü. Henry’nin anlattığı hikaye sürekli olarak değişiyordu. Bazen kurbanlarını nasıl parçaladığını anlatıyor bazense onları çiğ çiğ yediğinden söz ediyordu. 1985 senesinde bir röportaj veren Henry Lee bu röportajında gerçekleri açığa çıkardı. Ben yalnızca 3 kişiyi öldürdüm. Diğer cinayetleri sadece polisle dalga geçebilmek için itiraf ettim açıklamasında bulundu.

  • Albert Fish

Kuzuların sessizliği filminin esinlendiği seri katil Abert Fish’dir. 100’den fazla cinayet işlediği tahmin edilen Albert Fish bir yamyamdı. Yani öldürdüğü insanların etlerini yiyordu. Kendisi en yaşlı seri katil olma özelliğine sahiptir. Albert Fish çocuk yaşlarındayken annesinin yanına cinsel istismara uğramıştır. Bu olaydan sonra yurda yerleştirilen Albert Fish’in ruhsal yapısı git gide bozulmaya başlamıştır. Bu yaşadıklarından kurtulmak için dine sığınmaya karar veren Albert Fish işlediği cinayetleri din uğruna işlediğini iddia ediyordu. Albert Fish ilk cinayetini 1910 senesinde işledi. Kendisine kurban olarak küçük ve savunmasız çocukları seçen Abert Fish çocuklara tecavüz ve işkence diyor daha sonrasında onlar hala canlıyken etlerini yiyordu. Son olarak kurbanlarını öldüren Albert Fish bütün bu yaptıklarını din için yaptığını söylüyordu.

Albert Fish yalnızca kurbanlarına değil kendisine de işkence yapıyor ve bu işkenceleri de din için yaptığını savunuyordu. Kendi idrarını içen ve kendisini çivili sopa ile döven Albert Fish hastalıklı ruh halini bu davranışları ile iyice

gözler önüne seriyordu.  1982 senesinde Budd ailesi ile ilişkilerini geliştiren ve onlara yakın olan Albert Fish Ailenin kızı Garece Budd’ı bir doğum gününe götürme bahanesiyle evden dışarı çıkarttı. Daha sonrasında küçük kızı boş bir eve götüren Fish kızı burada öldürdü ve cesedini parçaladı. Kızın bazı parçalarını yaşadığı pansiyona getiren Fish burada 9 gün boyunca kaldı ve o süre içerisinde hiç dışarı çıkmadan kızın parçalarını pişirerek yedi ve mastürbasyon yaptı. Daha sonra kaldığı pansiyondan ayrılarak kaçmaya başlayan Fish, kendisi yüzünden tutuklandı.

Albert Fish Buddy ailesine kızlarını nasıl öldürdüğünü anlatan mektuplar göndermeye başladı. Bu mektuplarda Albert Fish’in yakalanmasına sebep oldu. Kendisini yakalamayı kafasına takmış olan polis William King sonunda amacına ulaşmıştı. 1935 senesinde yargı karşısına çıkan Albert Fish’in deli olduğuna karar verildi. Ancak yine de idam cezasından kurtulamadı. Albert Fish’in elektrikli sandalye ile idam edilmesine karar verildi. Kendisi hakkında verilen kararı öğrenen Albert Fish daha önce hiç yaşamadığım bir zevki yaşamaktan büyük zevk alacağım dedi. Albert Fish 16 Ocak 1936 senesinde Sing Sing hapishanesinde idam edildi.

  • Donald Harvey

Amerikalı bir seri katil olan Donald Harvey’in 57 kişiyi öldürdüğü tahmin ediliyor. Ancak kendisi ısrarla 87 kişiyi öldürdüğünü söylüyor. Harvey insanları öldürmeye hasta insanlar yüzünden başladığını söylüyor. Hastaların acısını dindirmek ve onları daha huzurlu bir ortama göndermek istediğini söyleyen Harvey cinayetlerine bu şekilde başladığını itiraf ediyor. Öldürme isteği her cinayet sonrasında daha da fazla artan Donald Harvey kendisine Ölüm Meleği lakabını uygun görmüştür.

Yorum Yap

Yorum Yap