İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Siyah Noktaları Geçiren Maskeler

Siyah Noktaları Geçiren Maskeler

Siyah Noktaları Geçiren Maskeler
2

Yağlı cilde sahip kişilerin karşılaştığı ortak sorunlardan biri olan siyah nokta, gözeneklerin tıkanmasının sonucudur. Siyah noktalar hızlıca basit yöntemlerle siyah noktaları geçiren maskeler ile yok edilebilir.

Siyah Noktalar Nasıl Oluşur?

Deride siyah nokta oluşumunu engellemek mümkün değildir. Ancak cildinizdeki bu sivilceleri azaltmak veya temizlemek için bazı yöntemler uygulanabilir. Her gün makyaj yapmak zorunda olsanız bile, yatmadan önce cildinizi kesinlikle temizlemelisiniz. Cildin pürüzsüz görünmesini sağlamak için hafta boyunca düzenli aralıklarla peeling ve maske uygulanmalıdır. Bir maske ve peeling için kozmetik markaları için çok para harcamanıza gerek yoktur.

Yulaf Ezmesi Yoğurt Maskesi

Cildiniz çok hassastır ve yüzünüzün her tarafına siyah noktalar dağılmıştır. Yüzünüze yaptığınız maske daha yumuşak bir kıvamda olmalıdır. Düzenli kullanım ile yapılması çok kolay olan bu maske, yüzü daha pürüzsüz hale getirecektir.

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ilave edilerek karıştırılır. Bölgenin genişliğine bağlı olarak, bir veya yarım yemek kaşığı yoğurt eklenir ve tekrar karıştırabileceğiniz bu karışıma eklenir. Sonra karışımı parmaklarınızla veya pamuklu bir bezle yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde 20-25 dakika bekledikten sonra durulayın.

Yorum Yap

Yorum Yap