İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık
 3. Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülitin yağ oranı az olan ve yağda kızartılmamış yiyecekler, özellikle düzenli sebze ağırlıklı besin tüketimi bunun yanı sıra en önemlisi ise bol su tüketiminin iyi geldiği kaçınılmaz bir gerçektir. Selülite İyi Gelen bazı yiyecekler arasında;

 1. Brokoli
 2. Lahana
 3. Yoğurt
 4. Domates
 5. Yumurta
 6. Muz
 7. Ananas
 8. Ispanak
 9. Zeytin Yağı
 10. Bol Su Tüketimi

Selülit Nedir?

Selülit çoğunlukla dişi bireylerde görülen vücuttaki yağ tabakalarını bölgedeki bağ dokusuna doğru ilerlemesi ve baskılanması ile deri tabakası altında biriken aşırı yağ durumudur.

Selülit Nasıl Oluşur?

Deri altındaki yağ birikimi olan selülit bilinçsiz yağ, karbonhidrat, protein ve şeker kullanımı sonucu bunun yanında günlük tüketmemiz gereken litre altında su tüketimi sonucunda oluşur. Vücüdumuzun yağ ve kilo dağılımı önemli olmaksızın her bireyin günde ortalama 2.5-3 litre oranında su tüketmesi gerekir. Vücudumuzdaki hormonel değişiklikler düzensiz beslenme aşırı tuz tüketimi, kafeinli içecek ve gazlı içecekleri aşırı tüketmek ayağı rahatsız eden ayakkabı seçimi, sigara ve alkol tüketimi, vücuda uykun olmayan kıyafet seçimi ve gün içerisinde düzenli olarak kan akışını sağlayacak kadar egzersiz ve hareket etmeme durumunda vücutta selülit meydana gelir.

Yorum Yap

Yorum Yap