İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Samsung S8 Kullanım Detayları ve Yenilikleri

Samsung S8 Kullanım Detayları ve Yenilikleri

s8 inceleme
3

Samsung S8 Kullanımı

Samsung akıllı telefon serilerinin son durağı olan Samsung S8, kullanıcılar tarafından Samsung S8 inceleme talebinin yoğunlaştığı ve telefona olan ilginin arttığı görülmektedir. Akıllı telefon piyasasında rekabetin büyük olması, her geçen gün yeni bir teknolojiyle yeni ürünlerin piyasaya atılmasını sağlamaktadır. Çok çabuk değişen ve gelişen teknolojik hizmetler, kullanıcıların sürekli olarak telefonlarını değiştirmesine neden olmaktadır.

 

Samsung S8 Teknik Özellikleri

Müşterilerin bir akıllı telefona sahip olmadan önce bilmek istedikleri en önemli konu alacakları telefonun teknik özellikleridir. Bu özelliklerin bilinmesiyle kullanıcılar kullandıkları cep telefonları ile yeni ürün arasında kıyas yapabilirler. Galaxy S8 samsung, kullanıcıların karşısına birçok yeni teknik özellikle ve yeniden yapılandırılmış görüntüsüyle piyasaya sürülmüştür. Bu teknik özellikler;


samsung s8 detaylı inceleme

 • İris Göz Tarayıcısı
 • Bixby Sanal Asistanı
 • 8MP f/1.7 Ön Kamera
 • 12MP f/1.7 Arka Kamera
 • Bluetooth 5.0
 • Mali-G71 MP20 Grafik İşlem Birimi
 • 5.8 inç 2K Super AMOLED HDR Ekran
 • 64GB Depolama Alanı
 • Corning Gorilla Glass 5 Koruma
 • Samsung Exynos 9 8895 Çipseti
 • 256GB’a Kadar MicroSD Kart Desteği
 • AKG Üretimi Hi-Fi Kulaklık
 • 4GB LPDDR4x RAM
 • LTE Cat 16 5CA 1Gbps Download
 • LTE Cat 13 2CA 15Mbps Upload
 • USB 3.1 Type-C Bağlantısı
 • 3.000mAh Batarya
 • Hi-Fi Ses Desteği
 •  

Gümüş, siyah, altın, mavi ve orkide grisi gibi yenilenmiş renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Samsung Galaxy S8, değiştirilmiş tasarımıyla kullanıcıları etkilemektedir. Herkesin beğenisi kazanan bu yenilenmiş tasarım, kulislerde Samsung S8’in bugüne kadar yapılan en iyi ve en güzel tasarım olarak öne çıktığını belirtmektedir. Ayrıca kamera yetenekleri, yüksek performansı ve güncellenmiş ara yüzü ile alıcılarının beğenisi toplamaktadır. Bu artı özellikler Samsung S8’in tercih edilebilirliğini yükseltmiştir.

Tasarım ve Kullanılabilirlik Hakkında

Samsung Galaxy S8 incelemelerine, Galaxy S8 video olarak arama motorlarınızdan aratıp ulaşabilirsiniz. Böylece bilgileri görüntüleyerek seyrederebilirsiniz. Samsung S8 tasarım ve kullanımı hakkında kullanıcılar birçok bilgiye sahip olmak istemektedirler. Akıllı cep telefonu yarışlarının olduğu günümüzde, telefonların tasarımı şıklaştıran ve kullanımına teknolojik artılar getiren firmalar bu rekabette karlı duruma düşmektedirler. Samsung S8, tasarımı itibariyle cep telefonu diğer ürünlerine kıyasla ebat olarak en kısmından biraz daha daraltılmıştır. Bu da kullanıcıları için telefonu daha rahatlıkla kavramasını, üstelik tek elle daha rahat kullanılmasını sağlamıştır. Telefonun ön ve arka yüzeylerinin cam olması hem şık hem de kullanım açısından dikkatli olmayı gerekmektedir.


s8 tasarım özellikleri

Ön ve arka yüzeyin cam olması neticesinde kullanırken elden kayıp düşürülme riski göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun için cep telefonuna bir cep telefonu kılıfı takılması uygun olacaktır. Piyasada binlerce çeşidi ve rengi bulunan bu kılıflar telefonlarının dış yüzeyini değiştirmek ve telefonlarının daha uzun ömürlü olmalarını isteyen kullanıcılar tarafından çokça tercih edilmektedir.Samsung S8 inceleme youtube kanalından da görüntülenebilmektedir. Alacakları akıllı telefonun özelliklerini ve görüntüsünü merak eden kullanıcılar bu kanaldan da istedikleri bilgilerin videolarına ulaşabilmektedirler. Telefonun sol ekranında bulunan ses açma ve kapama tuşuna ilave olarak bir tuş daha eklenmiştir. Bixby sanal asistanını kullanmak üzere bu tuş eklenmiştir.

Samsung Galaxy S8 Bixby Sanal Asistanı:

 • Samsung’un en büyük artılarından biri olarak düşünülen Bixby sanal asistanı, Apple’ın Siri uygulamasına eş değer özellikte görülüp, en büyük rakibi olarak düşünülmektedir. Bixby sanal asistanı, kullanım açısından gayet kolay bir uygulamadır.
 • Telefonunuzun ana ekranını sağa kaydırmanız durumunda direkt olarak Bixby sanal asistanı ile muhatap olabileceksiniz. Bixby aynı zamanda hem sesle hem dokunularak hem de yazılarak ulaşılabilecek bir akıllı asistandır. Samsung S8 cihazının en önemli özelliklerinden biri de; Bixby paneline gelindiğinde sağ üst köşede yer alan göz simgesini nesneleri tanıyabilmesidir. Kullanıcılar açısından çok büyük kolaylık sağlayan bu uygulama, Bixby’ye gösterdiğiniz herhangi bir nesne
 • Yer
 • Metin ve
 • Görüntü olarak arama yapabilmektedir.
 • Uygulamaya gösterilen nesneler üzerinden yazılar otomatik olarak İngilizce ’den Türkçe ‘ye çevrilebilmektedir. Yeni bir uygulama olmasından kaynaklanan bazı problemleri de bünyesinde taşıyabilmektedir. Ancak zamanla ve yapılacak güncellemelerle bu sorunlar aşılmaktadır. Çünkü her uygulamada muhakkak ki zaman için onarım ve yenilikler için güncellemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Teknolojik ürünlerin doğasını mevcut yapmakta olduğumuz güncellemeler oluşturmuştur. Bixby’nin aynı zamanda hem kameraya hem de galeriye entegrasyonu bulunmaktadır. Bixby’ye kolay ulaşım olması açısından ses açma kapama tuşunun hemen altında yer alan fiziksel tuş, ekran açıkken de ekran kapalıyken de kullanıcıların ulaşımını sağlamaktadır.

 

Hoparlör ve Kulaklık:

Samsung S8 Hoparlör, sanal 7.1 desteği ve performanslı bir ses yongası ile desteklenmiş olup, stereo kalitesinde olmasa da premium seviyesinde bulunmaktadır. Ses seviyesi kullanım açısından gayet yeterli düzeydedir. Kulaklık özelliği kullanıcılar açısından gayet beklenilen üstünde yapılmıştır. Samsung harici telefon markaları Type-C soketini tercih ederlerken, Samsung herzaman olduğu gibi 3.5 mm soket ile yoluna devam etmektedir. Kulaklık ve kablosu AKG firmasının üretimidir. Kablolar kumaş kaplı olduğu için elde tutulması oldukça kolaydır. Üstelik bu tasarım kabloların uzun süreli kullanımı açısından büyük avantaj oluşturmaktadır. Ayrıca siyah telefon alan müşteriler muhakkak ki siyah kulaklığa sahip olacaklardır.
Kulaklık tiz seslerde beklentinin üstünde performan sergilemektedir. Bass performası tiz performansı kadar olmasa da SoundAlive üzerinden 1 veya 2 kademe Bass kısmına kaydırılırsa bu konu hususunda kullanıcılar açısından daha rahat bir kullanım söz konusu olmaktadır. Ses özelliğine önem veren Samsung S8, kulaklığı kullanacak kullanıcılar için net ve temiz bir ses kalitesi sunmaktadır.

Ekran ve Ekran Oranı:


Ekran ve ekran oranı günümüzde telefonlar tercih edilirken önemli bir faktör olarak göz önünde bulundurulmaktadır. Yıllar önce daha küçük ve kibar telefonlar makbulken artık günümüzde daha büyük boyutlardaki ekranlar tercih edilmektedir. Samsung S8 için kullanıcılarına en geliştirilmiş SuperAMOLED ve kavisli ekran kullanılmıştır. Ekranı Gorilla Glass 5 korusa da hassasiyeti açısından kullanırken dikkat etmek gerekmektedir.
Ekran kenarları daha oval olmakla birlikte tutuş hissiyatının kolaylaştırılması hedeflenmiştir. Özellikle kenar kısımlarında yapılan yenilikler avuç içlerinin kenara değmesi durumunda daha az hassas şekilde çalışmakta ve yanlış dokunuşların önüne kolaylıkla geçmektedir. Ayrıca yeni tasarım çizgileriyle de oldukça şık gözükmesi cihazın tercih edilme oranını arttırmaktadır.
Tasarım açısından Türkiye’de orkide grisi, altın sarısı ve gece siyahı bulunmaktadır. Bu tasarımlar açısından en çok ilgi çekici cihazın gece siyahı olduğu düşünülmektedir. Dış parlaklığının bu rengi daha iyi yansıtması da ürünün çok şık durmasını sağlamıştır.

 

Kamera:


Samsung S8’in ön kamerası kullanıcılar açısından piyasadaki en iyi ön kamera olarak kabul edilmektedir. Ön kamera kullanımı normal kameraya göre görüntü kalitesini bozmaktadır. Ancak Samsung bunun önüne geçerek olabildiğince en iyi iyileştirmeleri yapmıştır. Kullanıcılar, ters ışıkta yapılan çekimler de dahi yüksek performans sağlayabilmektedir. Yapılan tüm çekimler, otomatik modda yapılsa bile maksimum görüntü kalite hizmetini gözler önüne sermektedir. Video çekersen uzun süreli odaklama yapmaması da görüntünün olabildiğince net olmasını sağlamaktadır. Çekmek istenilen kişi, manzara veya nesnede odaklamayı olabildiğince hızlı yaparak cihaz, çekimi çok hızlı gerçekleştirmektedir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap