İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Saç Nasıl Gürleştirilir?

Saç Nasıl Gürleştirilir?

Saç Nasıl Gürleştirilir

Saç gürleştirmek için evde uygulanabilecek pek çok yöntem bulunmaktadır. Pek çok nedene bağlı olarak saçların seyreldiği görülmektedir. Yetersiz beslenme, hormonsal dengesizlikler, yanlış saç bakım ürünleri kullanma gibi pek çok nedene bağlı olarak erkeklerde ve kadınlarda saçlarda seyrelme görülebilmektedir. Saç gürleştirme için evde yapılabilecek kimi yöntemler bulunmaktadır.

Evde Saç Gürleştirme

Seyrelen saçlarınızı gürleştirmek için çeşitli bitkisel ürünler kullanabilirsiniz. Bu yöntemler şunlardır:

  • Soğuk pres hint yağı ile saç derisine masaj yapın ve saçınızı sarın. En az 1 saat yağı saçınızda bekletin ve daha sonra yıkayın. Haftada 1 ya da 2 kez bu yöntemi uygulayabilirsiniz.
  • Zeytin yağı saçları besleyen en etkili yağlardan birisidir. 3 kaşık zeytin yağı ile 1 kaşık balı karıştırın ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. Saçınızı bone ile kapatarak 1 saat bekletin ve daha sonra yıkayın.

Saç Gürleştiren Maske

Saç gürleştiren maske ile saçlarınızı gürleştirebilir ve yeni saçların çıkmasını sağlayabilirsiniz. 1 yumurta, 2 yemek kaşığı zeytin yağı ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırarak saç derinize uygulayın. Maskeyi en az yarım saat saçınızda bekletin ve daha sonra durulayın. Haftada 1 ya da 2 kez uygulayarak güzel sonuç alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap