İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Rusya’ya Giderken Yanınıza Alınacaklar

Rusya’ya Giderken Yanınıza Alınacaklar

Rusya’ya Giderken Yanınıza Alınacaklar
1

Rusya’ya yapılacak olan gezilerin yaz mevsiminde dahi olsa sıcaklıkların kontrol edilerek yapılması gerekir. Kendi ülkenizde geçerli olan yaz sıcaklıkları ile Moskova’nın sıcaklığını karıştırmamanız gerekir. Bu nedenle hava koşulları ve durumlarına karşı devamlı bir hazırlık halinde olmanız gerekir.

Rusya’da yaşanabilecek olan en büyük sorunların başında dil gelir. Bu ülkeyi ziyaret etmeden önce kendinize bir tercüman ayarlamayacaksanız yanınıza muhakkak bir Rusça sözlük ya da konuşma kılavuzu almanız gerekir. En azından en temel cümle kalıplarını ihtiyacınızı giderecek kadar uygulamanız sizin için oldukça mantıklı olacaktır. Rusya’da İngilizce bilen kişi sayısının oldukça düşük olduğunu ve bu dilin sizin ihtiyaçlarını gidermeniz konusunda yeterli olmayacağının da farkında olmak gerekir.

Sağlık Sorunlarına Karşı Hazırlıklı Olun

Rusya’ya giderken yanınıza alınacaklar içerisinde sağlık koşullarına karşı hazırlıklı olmak da bulunur. Özellikle soğuk hava koşullarında gribal enfeksiyona ve soğuk algınlığına yakalanma riski yükseldiği için yanınızda bu dönemde kullandığınız doktor onaylı ilaçları bulundurmanız sizin için çok daha verimli olacak detaylar arasında bulunmaktadır.  

Yorum Yap

Yorum Yap