İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Romatizma Ağrısı Nasıl Geçer?

Romatizma Ağrısı Nasıl Geçer?

Romatizma Ağrısı Nasıl Geçer

Romatizma ağrısı ülkemizde en çok rastlanan hastalıklardandır. Romatizmal eklem ağrıları özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan bir ağrı türüdür. Eklemlerde özellikle soğuk havaların etkisi ile ağrılarda artış görülür. Romatizma ağrısı çoğunlukla yaşlılıkta meydana çıkmakla birlikte bu ağrıların oluşmaması için erken yaşta önlem almak gerekmektedir.

Romatizma Ağrısı Tedavisi

Romatizma ağrısı tedavisi için mutlaka bir uzmana danışmak gerekir. Oluşan ağrılar nedeni ile günlük hayatı zorlaşan, yaşam kalitesi düşen hastalar mutlaka bir doktor gözetiminde tedavi olmalılardır. Tedavi edilmeyen hastalarda ağrılar kimi zaman ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Romatizma Ağrısı İçin Bitkisel Çözüm

Romatizma ağrısına iyi gelen şeyler arasında kereviz tohumu yer almaktadır. 1 litse suya 1 yemek kaşığı kereviz tohumu atarak kaynatın ve günde 1 bardak bu suyu tüketin. Bu karışım ağrıları hafifletecek ve iltihap oluşumunu azaltacaktır.

Isırgan otunun da ağrı kesici bir etkisi vardır. Bir miktar su ile haşladığınız ısırgan otunu ezerek pire haline getirin. Daha sonra ağrı oluşan bölgeye ısırgan otunu sürün ve üzerini bir bez ile sarın.

Yorum Yap

Yorum Yap