İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Oto Yıkamacılar Ne Kadar Para Kazanıyor

Oto Yıkamacılar Ne Kadar Para Kazanıyor

oto yıkamacı açmak1
1

 

Türkiye genelinde trafikteki araç sayısı 22 milyondan fazladır. Bunların 11 milyondan fazlası binek otomobildir. Rakamlar iştah açıcı gibi, bulunduğunuz yerde oto yıkamacı açmanız ne derece doğrudur, bu pazardan bir pay alabilir misiniz acaba? Yürüdüğünüz her caddede karşınıza bir oto yıkamacı çıkmaktadır.

2018 yılında oto yıkama işletmesi açanların sayısı gün be gün artmaktadır. Oto yıkamacı kurmak maliyeti düşüktür, bu da yeni iş fikirleri arayanlara uygun görünmekte ve bu işe atılmaktadırlar. Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde oto yıkamacı açmak iyi bir fikir olabilir. Müşteri sayısı fazladır, insanlar içeride zaman geçirirken bir yandan da arabalarını yıkatmak istemektedirler. Bu da alış merkezlerinde oto yıkamacı işini cazip kılıyor.

Oto Yıkamacı açma maliyeti

Oto yıkamacıyı açtığınız caddenin konumu, bulunduğu il kazanç miktarına doğrudan etki eder. Müşteri yoğunluğunun en fazla olduğu konum seçilir, kazanılan para da ona göre artar.

Günlük müşteri sayısı 30 diyelim: Gelen her müşteriden 30 TL kazanacağımızı varsayarsak, haftalık bazda toplamı 6.300 TL, aylık olarak da tahmini 30 bin TL yaklaşan bir rakama ulaşabilirsiniz.

Oto yıkamacı da çalışan sayısı en fazla 4 kişi olursa, 4 kişinin tüm masrafları (aylık, sigorta ve yemek) toplamı ortalama 12 bin TL civarıdır. Dükkanın aylık masrafları (kira, su, elektrik vb.) toplamına da 10 bin gibi bir rakama ulaşabilir.

Burdan, bir oto yıkamacının eline tahmini 6 ila 7 bin TL gibi rakamı kazanması içten bile değildir.