İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İcatlar
  3. Nikola Tesla İcatları Nelerdir

Nikola Tesla İcatları Nelerdir

Nikola Tesla İcatları Nelerdir
3

Nikola Tesla dünyanın gelmiş geçmiş en iyi fizikçileri arasında bulunan ama yaşadığı talihsizliklerle yaşadığı dönem değerini bulamamış bir bilim insanıdır. Nikola Tesla’nın çalışmaları bu gün bile ileri bilimsel çalışmalar olarak görülmektedir. Nikola Tesla her şeyin elektrik olduğuna inanıyordu. Alternatif Akımın da mucidi Tesla’dır. Nikola Tesla icatları nelerdir diye baktığımızda kablosuz enerji en etkileyici icatlarından biri olarak öne çıkar.

Nikola Tesla’nın En Önemli Buluşları

Bu gün yaşadığımız modern hayatın yaratıcısı olan Nikola Tesla yaşamı boyunca durmadan bilim adına çalışmıştır. Nikola Tesla’nın en büyük buluşları deyince radyo elbette ilk akla gelen buluştur. Nikola Tesla radyonun mucididir. Ancak patentleri her zaman başkaları tarafından kullanılmıştır.

İlk hidrolik santral denemelerini de Tesla yapmıştır. Nikola Tesla icatları nelerdir dendiğinde hep başkalarının isimleri ile karşılaşmamızın nedeni icatlarının patentlerini başkalarının almış olmasıdır. Tesla hayatı boyunca sınırsız enerjiyi aradı. Uzaya mesaj göndermeyi bile denedi. Yaşadığı dönemin çok çok ilerisinde bir zeka ve  geleceği görüş yeteneğine sahipti.
 

Yorum Yap

Yorum Yap