İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Nesnelerin İnterneti- İnternet Of Things Ne Demek?

Nesnelerin İnterneti- İnternet Of Things Ne Demek?

Nesnelerin İnterneti İnternet Of Things Ne Demek
1

Artık her birimiz akıllı telefonlardan, akıllı televizyonlardan, akıllı alarm sistemlerinden yararlanıyoruz. Peki, neden kullandığımız cihazların başına akıllı kelimesini kullanıyoruz. Nesnelerin interneti, internet of things ne demek? 1999 yılında Kevin Ashton ilk kez akıllı cihazlar kavramını kullanan kişidir. Nesnelerin interneti demek, aklınıza gelebilecek olan tüm nesnelerin bir şekilde internete ulaşabilme özelliği olarak tabir ediliyor.

İnternet Of Things Örnekleri Nelerdir?

Söz konusu nesnelerin interneti olduğunda pek çok örnek karşınıza çıkıyor. Mesela Google 2014 yılında Nest adında bir program satın aldı. Nerede olursanız olun cep telefonunuz ile bu Nest programına bağlanabiliyor, ofisinizin ya da evinizin oda sıcaklıklarını uzaktan yönetebiliyorsunuz. Ya da herhangi bir olumsuz durumda sistem sizleri uyarıyor.

En İyi İnternet Of Things İcatları

Smart Things en ideal programlardan biridir. Bu program sayesinde cep telefonunuz ile direktif vererek kahvenizin demlenmesini sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda Babolat gibi bir program sayesinde tenis maçlarındaki tüm analizleri telefonunuzda görebiliyorsunuz. Tenisçinin vuruş hızını bile.

Yorum Yap

Yorum Yap