İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Lokmacı Açmak

Lokmacı Açmak

Yeni Nesil Lokmacı Açmak

Yeni Nesil Lokmacı Açmak

Lokma kültürü eskilere dayanan bir kültürdür. Bugünlerde ise karşımıza yenilenmiş şekilleriyle dükkanlarda damaklarımızı tatlandırmak için bizleri bekliyor. Yeni yeni yemekler karşımıza çıksa da, geçmişten gelen Lokmanın yerini hiçbir şey dolduramaz. Bunda damaklarımızda eski tatların bıraktığı müthiş hazlar sebep oluyor, diyebiliriz. Modern hayattan etkilenen Lokmalarda, yeni içerikleriyle karşımıza çıkıyor; içlerine çikolata ve daha birçok malzemeyle doldurulup, insanların tadımlarına sunuluyorlar. Yeni neslin bir icadı mıdır bilinmez ama, Yeni Nesil Lokmacılar da çok sevildi ve ülkemizin dört bir yanında şubelerde insanlara hizmet vermekteler.

Yeni Nesil Lokmacıların Ciroları ve Kazanç Oranları Nedir?

Günümüz tüketim ekonomisinde, yatırımcı adaylarının, Yeni Nesil Lokmacı açmak istemelerini anlamamız mümkündür; çünkü basit bir iş modelidir, karlıdır ve vazgeçilmezler arasındadır. İşletme açacaklar için “Yeni Nesil Lokmacı” açmak fikri oldukça cazip geliyor. Yeni nesil gençlerin de, bu işe yöneldiklerini söyleyebiliriz. Teknolojinin ve yaşam şartlarının değişmesi, insanların yeme alışkanlıklarını değiştirmiyor; insanlar yine eski tatlara yöneliyorlar ve bu ürünleri tüketmekten vazgeçmiyorlar.

Yeni gelen jenerasyon gençliğin de, lokma yemeye yabancı olmadıkları, hatta bu tatlıyı sıkça tükettikleri görülüyor. İşletme açacakların, bu iş potansiyelinden haberleri vardır ve buna göre bir planlama yapmaktalar. Yatırımlarını okula yakın yerlerde açmak veya yayaların en yoğun olduğu caddede lokmacı dükkanlarını açmaktalar.  Lokmacı işi oldukça karlı bir iş modelidir.

Lokmacıların etkilediği bir çok sektör vardır. Bunlardan bazıları; hazır gıdalar vardır (yağı, şekeri, un ve diğer tüm hazır gıdalar), toptancıları, tedarikçileri de eklediğinizde; ne kadar çok sektöre iş imkanı sağladığını görürsünüz. Yeni Nesil Lokmacı işletenler, diğer sektörlere de iş imkanı sağlar ve ekonomik sonuçlara etkisi olur.

Lokmacıların Kira Giderleri ve Karları Ne Kadardır?

Yeni bir iş dalı olarak gözükse de, “Yeni Nesil Lokmacı”lık eskilerin bir geleneğidir. Tek farkı, içeriğine yeni lezzetlerin eklenmesi olmuştur. Yeni yatırım yapacaklar için, girilmesi gereken bir yatırım alanı olarak düşünülebilir. Burada satış için seyyar bir araba düşünebilirsiniz, bir dükkan kiralayarak ya da satın alarak bu işe başlayabilirsiniz. Yine bayilik fırsatlarını düşünebilirsiniz. Kendi açacağınız 30 metrekarelik bir dükkanla, bu işe atılabilirsiniz. 30 metrekare için ödeyeceğiniz kira 3000 TL’yi geçmeyecektir. Yine diğer ekipmanlar için 30 bin TL’ye kadar bir maliyet çıkabilir. Hazır stantların fiyatlarıysa 25 bin TL gibi rakama denk gelebilir.

Tüm yatırımınızın geri dönmesi için “1 yıllık” bir süreyi göze almanız gerekir. Bir yılın sonunda bir kâr etmeniz mümkün olacaktır.

Bayilik Vasıtasıyla Lokmacı Açabilirsiniz

Bayilik üzerinden bu işi götürmek isteyen yatırımcılara önerimiz, piyasayı iyi bir araştırmalarıdır. Sonrasında seçim yaparak, Yeni Nesil Lokmacı işine adım atabilirler. Sektör, hızla gelişmekte ve ciro miktarları da artmaktadır. Tüm Türkiye’de Lokmacıların cirosu, 50 milyon TL’ye ulaşmaktadır. Sektör sadece Türkiye’de değil; diğer ülkelere de (Arap ülkeleri ve Avrupa ülkeleri)  açılmak istemektedir.

Yine sizin açacağınız işletme için sosyal medyada reklamlarının yayınlanması da satışlarınızın artmasında yardımcı olacaktır. Yeni müşterilere ulaşmanız da, hatta yeni jenerasyon gençleri de dükkanlarınıza çekebilmeniz mümkün olacaktır. Yine çevrenizde bulunan Yeni Nesil Lokmacı ve diğer satıcılardan, satış ve müşteri memnuniyeti konusunda desteklerini ve görüşlerini almanızda fayda olacaktır. Bunları yaparsanız, işletmenizin doğru yolda ilerlemesinde ve gelişmesinde bir fayda sağlamış olursunuz.

Yeni Nesil Lokmaların içine katılan yiyeceklere bir bakalım; soslu çeşidi vardır, meyveli çeşitleri, çikolatalısı, Hindistan cevizli ve daha çeşitli yiyecekle doldurulduğu görülmüştür. Bu çeşitlilik sayesinde satışlarınız artacak ve müşteri sayınızda artış gösterecektir. Yine kadın girişimcilerin ve genç neslinde, Lokmacı açmaları konusunda daha istekli olacaklarını düşünmekteyiz.

Yorum Yap

Yorum Yap