1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Lens Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Lens Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Lens Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir
1

Lens nedir

Lens kullanmadan ilk önce, ellerinizi güzelce yıkadığınızdan emin olunuz. Göz çevrenizde; rimel, far ve vb. kalıntılar kalmadığında, lensi yerleştirebilirsiniz. İlkönce lensler çıkarılmalı sonrasında makyaj temizlenmelidir. Kullanmış olduğunuz kozmetik ürünleri tanındık markalardan seçmenizde fayda vardır. Ucuz ürünlerden kaçınılmalıdır. Lens takıldığında; göze batma, sulanma, yanma gibi benzer rahatsızlıklarda derhal çıkarılmalıdır. Bu yapılmadığında ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Lens Zararlımıdır ?

Lenslerin kullanım sürelerine dikkat edilmelidir; uzun süreli gözde durması tavsiye edilmez, bu gözlerin rahatsız olmasına sebebiyet verebilir, kalıcı hasarlar olabilir. Uzun süre kalan lensler gözlerinizin havasız kalabileceğini ve görme oranını da düşürülebileceği akılda tutulmalıdır. Uykuya dalmadan önce, lensler mutlaka çıkarılmalı ve özel solüsyonun içinde muhafaza edilmelidir.

Solüsyonunuzun markası değişmesin; her gün lensleri çıkarınız ve solüsyonun içinde tutunuz.

Göz makyajı sırasında dikkatli ve titiz olunuz. Gözlerinizde; alerji, çapaklanma, enfeksiyon gibi durumlar meydana geldiğinde, derhal doktorunuza gidiniz. Lens kullanım süresi arttığında, gözün duyarlılığı da artacaktır, bundan dolayı kişilerin daha da dikkat etmesi gerekmektedir. Lensinizi herhangi bir yerden ucuza almaktansa, doktorunuza gitmeniz ve onun önerdiğini almanız sağlığınız açısından ve gözünüz için en doğru tercih olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap