İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Kredi Kartını İnternete açma
2

Kredi Kartını İnternete nasıl açılır

Kredi kartı kullananlar, uygulamaya koyulan yeni düzenlemeyle birlikte kredi kartının internet alışverişine açılması ve onay verilmesi gerekiyor.

Yapılan araştırmalara göre internet ortamında yapılan alışveriş oranlarında artış gözlendi. Tüketicileri korumak için, 2018 yılı itibariyle kredi kartıyla alışveriş yapmak işlem yapılması gerekiyor. İnternet üzerinden kredi kartıyla alışveriş yapmak için, kart sahibinin onay vermesi gerekir. İnsanların bir kısmı internet üzerinden alışverişi güvenli bulmayabilir. Çalıntı ve internet dolandırıcılığı gibi işlemlerinde önüne geçilmesi planlanıyor.

Ocak 2018 yılı itibarıyla kredi kartlarına alışveriş onayı vermediyse, internet üzerinden alışveriş yapamayacak. Kredi kartından otomatik fatura talimatı verdiyseniz, herhangi bir etkilenme olmayacak.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açtırılır?

Kredi kartını alışverişe açtırmak ve onay vermek için internet bankacılığı, mobil uygulama ve müşteri hizmetlerini kullanarak alışverişe açtırabilirsiniz.

Garanti Bankası (Bonus Kart ve Paracard)

Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra, büyük harflerle ONAY yazıp, boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesini yazıp 3340’a SMS gönderin.

Paracard için; büyük harflerle AÇIK yazıp boşluk bırakın, kartın son 6 hanesini yazdıktan sonra 3340’a SMS gönderin.

Garanti Cep, Garanti One ve BonusFlaş uygulamalarını kullanarak ya da bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapabilirsiniz.

Akbank (Axess)

Büyük harflerle INTERNET yazıp 8885’e SMS gönderin. Akbank Direkt uygulaması veya bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapabilirsiniz.

Yapı Kredi (Worldcard)

Büyük harflerle AÇIK yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın müşteri numarasını yazıp 4944’e SMS gönderin. Yapı Kredi Mobil veya bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası

Büyük harflerle SANALONAY yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesini yazıp, 4402’ye SMS gönderin. İşCep, Maximum Mobil uygulaması ve bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapabilirsiniz.

QNB Finansbank

Büyük harflerle INTERNET yazıp boşluk bırakın, kartınızın son 4 hanesini yazdıktan sonra 2273’e SMS gönderin. QNB Finansbank Cep Şubesi ve bankanın müşterisini hizmetlerini arayarak işlem yapabilirsiniz.

TEB

Büyük harflerle AÇIK yazıp boşluk bırakın. Kartınızın son 4 hanesini yazdıktan sonra 2941’e SMS gönderin. CepteTEB uygulaması ya da bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapabilirsiniz.

Halkbank

Büyük harflerle ONAY yazıp 3404’e SMS gönderin. Halkbank mobil uygulaması ve bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapmak mümkün.

Ziraat Bankası

Müşteri hizmetlerini arayarak ya da Ziraat Mobil uygulamasını kullanarak kredi kartını alışverişe açtırabilirsiniz.

ING Bank

Büyük harflerle ONAY yazıp boşluk bırakın. Kartınızın son 4 hanesini yazdıktan sonra 2205’e SMS gönderin. ING mobil uygulama veya bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapılabiliyor.

Vakıfbank

Büyük harflerle ONAY yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesini yazıp, 6635’e SMS göndermeniz gerekiyor. Vakıfbank Mobil Bankacılık ve bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapabilirsiniz.

Denizbank

Tüm kredi kartlarını internet üzerinden alışverişe açtırmak için, büyük harflerle HEPSİ yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesini yazıp 3280’e SMS gönderin.

Birden fazla kredi kartı bulunuyorsa, bir tanesi için işlem yapmak istiyorsanız; büyük harflerle SANAL yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 hanesini yazıp 3280’e SMS gönderin. Mobil Deniz uygulaması ya da bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap