İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Yaşam
 3. Konut Yatırımı İçin Türkiye’de Öne Çıkan İlk 10 Şehir

Konut Yatırımı İçin Türkiye’de Öne Çıkan İlk 10 Şehir

Konut Yatırımı İçin Türkiye'de Öne Çıkan İlk 10 Şehir

Emlak Cenneti Türkiye

Çağımızın en büyük ticari sektörü emlak sektörüdür. Milyarlarca lira paranın döndüğü emlak sektörü her geçen gün cazibesini artırmaktadır. Özellikle Türkiye her geçen gün gelişen ekonomisi ve canlı Pazarı ile emlak sektörü çarkının çok iyi döndüğü bir ülkedir. Hemen hemen her şehrinde emlak sektörü gözde durumdadır.  Fakat bazı şehirlerinde çeşitli sebeplerden dolayı emlak sektörü daha ileri gitmiştir. Tüm bu kazanımlar, günümüz emlak cenneti Türkiye’sini meydana getirmiştir.

Gayrimenkul yatırımı yapılabilecek 10 şehir

 • İstanbul

İstanbul kalabalık nüfusu dolayısıyla gayrimenkule olan ihtiyaçtan dolayı bu sektörün en canlı olduğu şehirdir.  Sürekli göç alan  bir şehir olduğu için bu nüfus daha da kalabalıklaşmaktadır. Her gün yeni yeni inşaatların başlamasıyla bu şehirde gün geçtikçe gayrimenkul sektörünün canlanmasına sebep olmaktadır. Gayrimenkul yatırımı yapılabilecek 10 şehrin ilki ve en önemlisi istanbuldur.

 • Ankara

Ankara türkiyenin başkentidir. Bu özelliğinden dolayı sürekli göç almakta ve buna bağlı olarakta gayrimenkul ihtiyacına sebep  olmaktadır. Bu ihtiyaca cevap verebilmek adına birçok inşaat şirketi bu duruma el atarak sürekli yeni binalar yapmaktadır. Özellikle ulus, Kızılcahamam ve Keçiören ankara nüfusunun en  yoğun olduğu yerler olduğu için buralarda gayrimenkul yatırımı yapmak oldukça isabetli olacaktır.

 • İzmir

İzmir türkiyenin en canlı ticari pazarlarından olmasının yanı sıra turizm olarakta türkiye ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır. Sürekli olarak yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan izmir türkiyenin resmen gayrimenkul pazarı olmuştur. Genel olarak satılık ve turizm aylarında kiralık dairelerin bulunmadığı izmire gayrimenkul yatırımı çok akıllıca olacaktır.

 • Erzurum

Erzurum türkiyenin en gözde kış sporu şehridir. 2011 yılında dünya üniversiteler arası kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmasıyla hem türkiye’nin adını hem kendi adını dünyaya duyurmuştur. Şimdilerde ise birçok kış sporu organizasyonuna sahiplik yapması sebebiyle de göç veren değil göç alan şehir konumuna geçerek gayrimenkul sektörünün de canlanmasına sebep olmuştur. Ve bu şehre yapılabilecek bir gayrimenkul yatırımı ciddi kazançlar sağlayacaktır.

 • Konya

Konya tarihi ve dini değerlerin bulunması sebebiyle her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Heryıl binlerce öğrenci de bu şehirde eğitim için ikamet etmektedir. Kendi nüfusu da bir hayli kalabalık olduğundan gayrimenkul yatırımı yapacak olanların gözdesi haline gelmiştir. Oteller, stüdyo daireler ve apartlar bakımından hergün bir yenisinin inşa edilmesiyle çok canlı bir gayrimenkul pazarına dönüşmüştür.

 • Antalya

Antalya’da tıpkı izmir gibi türkiyenin turizm şehirlerinden biridir. Milyonlarca turistin akın ettiği Antalya milyonlarca gayrimenkule de ihtiyaç duymaktadır. Elverişli iklim sebebiyle de ciddi manada göç alması sebebiyle emlak sektörünün gözünü diktiği bir şehir olmuştur.

 • Adana

Adana türkiyenin en kalabalık şehirlerinden biridir. Evlerişli tarım alanları sebebiyle özellikle iş gücü manasında mevsimlik veya kalıcı ciddi göçler almaktadır. Sahili bulunması sebebiyle de turistlerinde ilgisini çekmektedir. Bu yüzden  bir inşaatın bitip diğerinin başladığı bir şehir konumuna gelmiş ve gayrimenkul yatırımcılarının dikkatini çeken bir şehir olmuştur.

 • Diyarbakır

Diyarbakır nüfus yönünden kalabalık şehirlerimizden biri olması sebebiyle emlak sektörünün el attığı bir şehrimizdir. Emlakçıların işlerinin yoğun olması şehirde ki gayrimenkul pazarının ne kadar canlı olduğunu ortaya koymaktadır. Merkezde bulunan dağkapı ve diclekent beldeleri gayrimenkul yatırımının yapılabileceği en ideal yerlerdir.

 • Samsun

Samsun türkiye için çok özel bir yeri olan şehrimizdir. Kurtuluş savaşının ilk adımının atıldığı bu şehir birçok ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Aynı zamanda eğitim kurumları sebebiyle de binlerce öğrenci bu şehre konaklamaya gelmektedir. Karadeniz bölgesinin en gelişmiş şehridir. Bu özellikleri sebebiyle de bu şehre gayrimenkul yatırımı yapmak çok isabetli bir karar olacaktır.

 • Kayseri

Kayseri gayrimenkul sektörü bakımından resmen çağ atlamıştır. Ticari anlamda birçok sempozyum ve fuarların yapıldığı bu şehir her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti bu bağlam da ağırlamaktadır. Bu yüzden sürekli gayrimenkule ihtiyaç duyulan bir konumda olması sebebiyle yatırımcıların dikkatlerini üzerine çekmiştir. Günümüz de kayseri gökdelen şeklinde ki binaların yapıldığı bir metropol şehir konumuna ulaşmıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap