İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Kilo Vermek İçin En iyi Diyet

Kilo Vermek İçin En iyi Diyet

kilo vermek için en iyi diyet
3

Kilo Vermek İçin En iyi Diyet listesi

Her mevsim başta kadınların korkulu rüyası olan fazla kilolardan kurtulmak için yapılabilecek çok sayıda diyet listesi vardır. Ancak bu diyet listelerinden hangileri gerçekten sağlıklıdır ve işe yarıyordur bu tartışma konusudur. Şayet hem hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek hem de bu kiloları geri almak istemiyorsanız, bu makale tam da size göre. Herhangi bir diyete başlamadan önce kesinlikle bir doktora görünmenizde fayda vardır. Bunun nedeni ise yüksel kolesterol, şeker hastalığı, tiroit bozuklukları, insülin direnci, böbrek ve kalp damar hastalıkları, mide rahatsızlıkları gibi birçok hastalık kilo almanızın başlıca sebeplerinden birisi olabilir. Bu ve benzeri rahatsızlıklara sahip kişiler doktor kontrolünde özel diyet programlarına başlamalıdır. Doktor tavsiyesi dışında yapacağı herhangi bir diyet ya da kötü beslenme alışkanlığı kişilerde ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirmektedir.

Diyet Listenizin Başında Düzenli Beslenme Gelmeli!

Sağlıklı kilo vermeyi hedefleyen herkesin yolu mutlaka önce bir doktordan sonra da düzenli beslenmeden geçmektedir. Çeşitli kan sonuçlarınıza göre karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral gibi vücut yapı taşlarını oluşturan besin gruplarının tamamını ya da bir kısmını belirleyen sağlıklı bir diyet listesi sizin için özel hazırlanmalıdır. Her insan farklı olduğundan her insanın diyeti de birbirinden farklı olmalıdır. Diyet listeniz hazırlanırken tek bir besine bağlı kalınmadan aynı derecedeki besinlerle çeşitlendirmeler ve bilgilendirmeler yapılmalıdır. Bu şekilde sağlık kilo vermek isteyen kişi diyetinden sıkılmamış ve hemen hemen her şeyin tadına bakabilmiş olacaktır. Esnek şekilde hazırlanan diyet ile diyetin sıkıcılığı önlenecek ve maddi durum, çalışma koşulları gibi faktörlerin oluşturacağı olumsuz etkenler ortadan kaldırılacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse, sabah uyandığınız andan gece yatacağınız ana kadar ne yaptığınız ne yiyebileceğiniz hepsinin tek tek planlanması gerekmektedir.
Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte her gün duyduğumuz birbirinden farklı diyetler sizin sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Örneğin; sadece protein tüketerek bir diyet yapmanız, diyeti bıraktığınızda verdiğiniz kilonun 2 katını almanıza neden olmaktadır. Her bireyin ihtiyacı olan kalori miktarı farklılık göstereceğinden bir başkasının diyet listesini kullanmak da çoğu zaman sağlıklı bir diyet için fayda değildir. Bu nedenle kilo vermek için diyet listesine ihtiyacınız varsa, bir uzmandan yardım almanızı ve tüm testlerinizi yaptırmanızı öneririz.