İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Kadın
 3. Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

canan karatay diyeti 2
3
Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Karatay diyeti tam olarak acıkmadan, gün içerisinde ihtiyaç duyulan enerjiyi ve kaloriyi sağlayacağınız bir diyettir. Fındık, badem gibi besinleri tüketebileceğiniz, ekmek benzeri yiyecekleri tüketmenizin ise tamamen diyet kuralları nedeniyle yasaklar arasında yer aldığı bir yapısı bulunuyor. Eğer hızlı bir şekilde kilo vermek, ekmekten uzak durmak ve kilolarınızı aynı hızda geri almamak istiyorsanız en az bir hafta boyunca diyetin devamlılığını sağlamalısınız.


Öğle yemeğini sadece az besinle istediğiniz şekilde yapabilirsiniz fakat unlu mamullerden kesinlikle uzak durmanız gerekecektir. Glütenli yiyeceklerin tüketilmemesi, disiplinli bir şekilde beslenmenin sürdürülmesi, kahvaltının mutlaka yapılması gerekiyor. Düzenli bir şekilde yumurta tüketilmesi sayesinde, Karatay diyeti yapanlar tarafından gün içerisinde hiç acıkılmadığı belirtiliyor.


Karatay Diyeti

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?


Diyeti yapan kişiler tarafından tüm programa uyulduğu taktirde günde iki öğün veya bir öğün yerine, en az üç öğün yemek yendiğinde başarılı olunacağı belirtiliyor. Eğer kilo vermek ve yağlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, Karatay diyeti yasaklar için yapılan açıklamalara uygun şekilde diyet programınızı hazırlamanız gerekecektir. Kendi programınızı yasaklara uyarak ve bu besinleri tüketmeyerek yapabileceğiniz gibi, diyet yapmak için en az 3 öğün olacak şekilde yiyecekleri seçebilirsiniz.
Karatay diyeti PDF olarak indirilebilir ve bir liste halinde gün gün işaretlenerek sürekli olarak haftalık ölçümler yapılabilir. Diyet devam ederken spordan uzak durmak yerine, sporunuzu düzenli bir şekilde yapmak, hızlı sonuç almanızı, kilolarınızı daha kolay vermenizi sağlayacaktır. Bu süreçte hiçbir şekilde ekmek, poğaça, kurabiye benzeri yiyecekleri tüketmemeli ve diyetinizin sonuna dek yemek programınızda bulundurmamalısınız.


Karatay Diyeti 1. ve 2. Gün Diyet Programı

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?


Karatay diyeti ilk gününde özellikle kahvaltılık olarak tabir edilen yiyeceklerin günün tüm öğünlerine yayılması gerekiyor. Gün içerisinde kahvaltı, öğle yemeği, ara öğünler, akşam yemeği olacak şekilde diyet programında şu besinlere yer verilmelidir;
Kahvaltıda 2 adet haşlanmış yumurta, fıstık, fındık, çay ( her zaman şekersiz içilecek), peynir ve domates
Öğle yemeğinde çay veya ayran, birkaç adet salatalık, salata tabağı, tavuk göğsü (haşlama), zeytinyağlı fasulye yemeği
Ara öğün olarak öğle yemeğinden sonra kuru yemişler arasında leblebi, fındık veya bademe yer verilebilir.
Akşam yemeği için yeşillik, balık, ayran, limon soslu salata, 1 tatlı kaşığı dolusu keten tohumu Karatay diyeti ile 10 kilo verdim yorumunun yapılmasını sağlıyor.

 • Günde menü;
  Kahvaltı: beyaz peynir, fındık, fıstık, şekersiz çay, 2 adet haşlanmış yumurta, domates,
  2.Ara Öğün: Ara öğünlerde 1 avuç badem yenmeli
  Öğle Yemeği: 3-4 kuzu pirzola, bol yeşilli salata ve ayran
  3.Ara Öğün: 1 armut
  4.Akşam Yemeği: ızgara balık, 1 muz, barbunya pilaki

 • Karatay Diyeti 3. ve 4. Gün Diyet Programı


 • Kahvaltı: 2 yumurtalı menemen ya da omlet, beyaz peynir, tatlı kırmızı biber, domates, Antep fıstığı, bitki çayı.
  Ara Öğün: Yer fıstığı veya bitki çayı, tuzsuz
  Öğle Yemeği: turp ve havuçlu salata, 1 tatlı kaşığı keten tohumu, 3-4 ızgara köfte, zeytinyağlı taze fasulye, 1 kase yoğurt yenebilir.
  Ara Öğün: Bir elma ya da armut, yemek öncesinde ise 1 kase yoğurt
  Akşam Yemeği: bol yeşilli bir mevsim salatası, 1 tatlı kaşığı keten tohumu, 3-4 kuzu pirzola – dana bonfile ızgara, zeytinyağlı enginar – taze bakla
  Canan Karatay diyeti örnek menü, üçüncü günde olduğu gibi dördüncü günde de belirlenebiliyor.

 • Karatay Diyeti 5. ve 6. Gün Diyet Programı


 • Kahvaltı: tereyağlı 2 yumurtalı omlet, 10 adet tuzsuz zeytin, beyaz peynir, maydanoz, yeşil çay, salatalık
  Ara öğün olarak 1 avuç ceviz içi
  Öğle yemeğinde yağsız et yemeği, bol yeşillik bulunan salata ve yanında da bir kase yoğurta yer verilmelidir.
  Akşam yemeğinde 3 ila 4 adet kuzu pirzola bulunmalı, bol yeşillikle birlikte enginar yemeğinin ve yoğurtun tüketilmesi gereklidir.
  Karatay diyeti listesi ile kaç kilo verilir? Semizotu gibi salatalarla birlikte özellikle bir haftalık diyetle 2 ve üzerinde kilo verilmesi mümkün oluyor. Canan Karatay genel olarak unlu mamullere karşı olduğu için, proteinli besinlerin tüketilmesiyle ilgili bir sorun bulunmuyor.
Yorum Yap

Yorum Yap