İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Kanada’da Yaşam

Kanada’da Yaşam

Kanada’da Yaşam 1
3

Kanada Kuzey Amerika kıtasında yer alan, dünyanın ikinci en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olmasının yanında 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşmaktadır. Başkenti Ottawa olan ülkede Fransızca ve İngilizce olarak iki anadil konuşulmaktadır. İngiltere ve Fransa göçmenlerinden oluşan nüfus yapısı ile kurulan ülke halkı, İngiltere kültür mirasını benimseyen bir yaşam sürmektedir.

Kanada’nın Avantajları Ve Dezavantajları

Eşsiz doğa manzaraları, tertemiz havası ve dünyanın en refah ülkesi olarak bilinen Kanada, İngilizce konuşan diğer ülkelere göre daha ucuz olmasıyla ilgi çekici bir özelliğe sahiptir. Seyahat etmeyi seviyorsanız ya da sadece biraz uzaklaşmak istiyorsanız Kanada tam size göre bir ülke.

Kanada’ya kalıcı ya da geçici olarak gitmek isteyen birinin öncelikle Kanada’da yaşam standartlarının nasıl olduğu ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapması gerekmektedir. Her ülkede olduğu gibi Kanada’da da bir takım zorluklar ve kültürel farklar mevcuttur. Sosyo-kültürel anlamda içinde bulunduğumuz kültür yapısından son derece farklı olan Kanada’da yaşam, heyecanlı ve dinamik bir hayata sahip olan insanlar için alışılması zor bir hal alacaktır. Nitekim kış aylarında hava sıcaklığı -90 derecelere kadar inebilmekte ve sosyal yaşamı tamamen dışarıda bırakabilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap