İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Fizik
  3. Kadın ve Erkek Ne Kadar Farklı

Kadın ve Erkek Ne Kadar Farklı

Kadın ve Erkek Ne Kadar Farklı
2

Kadın ve erkek arasında yer alan farklılıkları hem fiziki hem de psikolojik yönden iki farklı sistem altında inceleyebilirsiniz. Vücut yaradılışları bakımından ilk farklılık beyin ile başlamaktadır. Erkeklerin beyinleri kadınlardan 14 gram daha ağırdır. Tabi ki burada anomali içeren kişilerin sürece dahil görülmediğinin de altı çizilmelidir. Buna karşılık kadınların beyinlerinin iki lobu arasında kurulan iletişimin çok daha hızlı olduğu da eklenmelidir.

Kadınların kilo tutma oranı ve kalori yakma süreci ile alakalı da farklılıklar söz konusudur. Erkeklerin aynı zaman dilimi içerisinde yakmış olduğu kalori miktarı kadınlardan çok daha fazladır. Bu kilo verme sürecini de direkt olarak etkileyen hususlardandır. Ayrıca kadınların vücudunda yer alan kas oranı erkeklere göre daha düşüktür.

Yaşlanma Süreci

Kadın ve erkek ne kadar farklı sorusunda gelişim çağından yaşlılığa kadar birçok yüzde verilebilir. Örneğin yaşlanma sürecinde erkekler herhangi bir fiziki değişime uğramazken kadınların biyolojik yapısında menopoz ile beraber oldukça büyük değişimlerin meydana geldiği net bir biçimde görülmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap