İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. İntel’in Yeni Jenerasyon İşlemcisinin Özellikleri

İntel’in Yeni Jenerasyon İşlemcisinin Özellikleri

ntel’in Yeni Jenerasyon İşlemcisinin Özellikler
2

İnter’in 9.nesil işlemcileri hakkında yeni haberler yayılıyor. Inter’in yeni jenerasyon işlemcileri 9 adet i9, 1 adet i7 ve 1 adet  i5 işlemci olarak satışa sunulacak.  i9 9980XE en güçlü işlemci olarak 8 çekirdek 36 izlek sisteme sahip olacak. En düşük işlemci ise 6 çekirdek.

 İşlemcilerde Hız Artıyor

 4.7 GHz saat hızı  sunan 8 çekirdekli işlemci İntel’in ilk sekiz çekirdekli işlemcisi. Bu hıza çıkan ilk masaüstü işlemcisi olacak olan İntel’in yeni jenarasyon işlemcisinin özellikleri arasında en çok dikkat çeken özellik; yakaladığı hız. Ayrıca bu işlemcilerin  ön belleği 16 MB. 5W’lık Isıl Tasarım Gücü sunan bu işlemcilerde Intel UHD Graphics 630 entegre grafik işlemcisi bulunuyor.

Yeni nesil işlemcilerle ilgili net bilgiler ise test edildikten sonra ortaya koyacak. İşlemcilerin hızı ve verimliliği konusunda testlerin sonuçlarına göre net bir şeyler söylenebilir. Coffee Lake Refresh işlemci olarak adlandırılan İntel’in yeni jenarasyon işlemcisinin özellikleri ne kadar etkili bunu testlerden sonra daha net görebileceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap