1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. İngiltere İçin Öğrenci Vizesi Alma Yöntemleri

İngiltere İçin Öğrenci Vizesi Alma Yöntemleri

renci Vizesi2
2

İngiltere’ye herhangi bir sebeple giderken, gitme sebebinize göre almanız gereken vize de değişiklik göstermektedir. Eğer İngiltere’ye eğitim için gidecekseniz almanız gereken vize “öğrenci vizesi” olarak tanımlanır. Peki İngiltere’ye eğitim için gidecek bir kişinin öğrenci vizesi almak için ne gibi bir yol izlemesi gerekir? Bu sorunun cevabını iki madde halinde sizlerle paylaşacağız.

1- Evraklarınızı eksiksiz topladığınızdan emin olun.

Vize için hangi evrakların gerekli olacağı hakkında araştırma yaptıktan sonra, gereken evrakları eksiksiz bir şekilde bir araya toplayın. Bunun için bir liste oluşturarak elde ettiğiniz evrakları bu listeden işaretleyebilirsiniz. Ve evraklarınızı bu süreçte tek bir dosya içinde toplamaya özen gösterin. Bu şekilde hem atladığınız bir nokta olmadığına emin olursunuz, hem de evraklarınız zarar görmemiş olur. Teslim edeceğiniz evrakların bir kopyasını yedek olarak muhakkak kendiniz için alın. Herhangi bir sorun durumunda bu yedek evraklar işinizi daha kolay halletmenize yardımcı olacaktır. Gerekli evrakları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

1 – Vize Başvuru Formu

2 – Pasaport

3 – Okuldan kabul mektubu

4 – Ailesinin veya kendisinin maddi durum belgeleri

5 – İngilizce eğitimi alındığına dair belgeler

6 – Askerlik durumu belgesi

7 – Öğrenciler için İngilizce tercümeli öğrenci belgesi

8 – Evli öğrenciler için evlilik cüzdanı fotokopisi

9 – Tapu ve araç ruhsat fotokopisi

10 – Vukuatlı nüfus kayıt örneği

11 – Seyahat sağlık sigortası

2-Vize başvuru merkezlerinden birine randevu alın.

Tüm evrakları eksiksiz topladığınızdan emin olduktan sonra, bu evrakların İngilizceye tercüme edilmesi ve vize başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Tüm bunlar yapıldıktan sonra bir vize başvuru merkezinden en yakın zamana randevu alın. Randevu alma esnasında sezona bağlı kalabalıklaşmaları göz önünde bulundurmalısınız. Yaz dönemlerinde 2 ila 3 haftada, kış dönemlerinde ise 2 hafta gibi bir süre içerisinde başvurular neticeye varıyor. Acil başvuru durumlarında ise bu süre 4 güne kadar düşüyor.

Vize başvuru merkezlerine gerekli olan tüm evrakları teslim ettiğiniz takdirde, onlar bundan sonraki süreci sizin için yönetecek ve size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap