İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

indir 2
4

İlk görüşmede nasıl davranılmalı

Her ne kadar bir kısım insan tarafından önemsenmese bile, ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler hakkında vereceğimiz ipuçları, ilişkinin temelini oluşturan ilk görüşme için oldukça önemlidir.

İlk buluşmada yaşanan heyecan, sizin yanlış anlaşılmanıza neden olacak hareketler sergilemenize sebep olabilir. Bu nedenle, oldukça büyük önem taşımaktadır.

 

Doğallıktan Yana Olun

Doğallık, ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ancak doğal olacağım diye de bu buluşmada abartılı derecede doğal olmamakta fayda var. Henüz karşınızdaki insanın, sizi tanımadığını unutmayın.

Vücut Dili Önemlidir

İlk buluşmada, vücut dilini doğru kullanmaya özen gösterin. Uç noktalardaki hareketlerden, mutlaka sakının. Siz vücut dilinizle farklı bir amaç taşıyor olsanız da, karşınızdaki insan sizi tanımadığından yanlış anlaşılmanıza neden olabilir.

Gülüşlerde Dikkat Gerektirenler Arasında

Kadın ya da erkek, hiç kimse tanışmak üzere olduğu bir insanın karşısında sürekli kahkaha atmasından hoşlanmaz. Bu sebeple doğallıkta aşırıya kaçmayarak, böyle bir tutum içerisinde olmaktan kesinlikle kaçınmalısınız.

Kıyafet Seçimine Dikkat Edin

İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında, kıyafet seçiminde dikkatli olunması da önemli yer tutmaktadır. Buradaki asıl amaç çok şık olmaktan ziyade, ilk buluşmanın sizin için özel olduğunu hissettirecek özeni göstermenizdir.

Kolay Yenilebilir Yemekler Söyleyin

Eğer ki yemekli bir buluşmadaysanız size tavsiyemiz, daha kolay yiyebileceğiniz yemekleri sipariş vermektedir. Böylelikle buluşmanın heyecanıyla, daha fazla mahcup olmamış olursunuz.

Uzuvlarınızla Oynamayın

Özellikle karşı cinsten henüz tanımadığınız bir insanın, karşınızda burnu veya kulağı ile oynamasından hoşlanmazsınız değil mi? O halde karşınızdaki insanında bundan hoşlanmayacağını unutmayın. Özellikle kulak ve burun karıştırmak gibi bir hataya düşmek, ilk buluşmanızın aynı zamanda son buluşmanız olacağı anlamına gelebilir. Ayrıca sürekli kaşınmakta, karşıda olumsuz etkiye neden olacak hareketler arasında yer almaktadır.

Telefonunuzla Oynamayın

Sebep her ne olursa olsun sürekli telefonla oynamak, karşınızdaki insandan sıkıldığınız izlenimi verebilir. Bu nedenle önemli durumlarda mesajla haberleşme yerine, direkt olarak arama yaparak telefon görüşmenizi kısaca halledebilirsiniz.

Eski İlişkilerden Bahsetmeyin

Eskiden yaşadığınız aşk ve ilişkiler, karşınızdaki insan üzerinde merak uyandırıyor gibi gözükse de, kesinlikle o dallara basmayın. Karşınızdaki insan ne kadar ısrar ederse etsin, geçmişte saygı çerçevesinde yaşandı ve sonlandı diyerek konuyu kapatın. Eski sevgilileriniz hakkında sürekli olumsuz konuşmakta, kötü bir izlenim bırakacağı için bu konulardan mutlaka kaçının.

İsmini Doğru Söyleyin

Karşınızdaki kişinin ismini, kesinlikle yanlış söylemeyin. Eğer ki ismini hatırlamakta zorluk çekiyorsanız, ismiyle hitap etmek yerine farklı bir yöntem deneyin.