İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Halı Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor ?

Halı Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor ?

hali yikama tesisi acarak para kazanmak
3

HALI YIKAMACILAR NE KADAR KAZANIYOR? HALI YIKAMA AÇMANIN MALİYETİ? NASIL HALI YIKAMA AÇILIR?

Halı Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor ?
Halı Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor ?

Eskiden hepimiz annelerimiz halı yıkarken suların içinde yuvarlanmayı severdik. Ancak günümüzde bu sevincimiz maalesef elimizden alındı. Bunun nedeni ise insanların bu zor ve zahmetli işle uğraşmak yerine cüzi miktarlara halılarını yıkamacılara vermesi. Hem zaman hem emekten ufak bir para ödeyerek kurtulmak varken hanımları haklı bulmamak elde değil. Tabii biz bu işin diğer tarafını inceleyeceğiz. Halı yıkama sektörü her geçen gün talep olarak oldukça ileri seviyeye taşındı. Hali ile talep arttıkça arzda paralel olarak arttı ve halı yıkama işi oldukça kârlı bir iş haline geldi. Bu talebin artmasının bir nedeni ise eskiden insanlar halı yıkamak için alanlar bulsa da artık her yerin beton ve bina ile yığılı olmasından bu imkânı kendilerine yaratamamalarından kaynaklanıyor. Artan binalar ve insanlar halı yıkama alanlarını kısıtlasa da halı yıkama işi yapanlar için pozitif bir durum oluyor. Ne kadar çok hane o kadar çok müşteri anlamına geliyor. İnsanlar hem daha temiz hem de zahmetsiz halılar için halı yıkamacıların kapısını çalmaktan hiç çekinmiyorlar.

Yukarıda belirttiğimiz gibi halı yıkama işi her geçen gün gelişiyor ve müşteri potansiyeli her gün artıyor. Bunun yanı sıra halı yıkama dükkânları da giderek artıyor. Peki, bu kadar dükkân varken halı yıkama işi karlımı? Bunun cevabı tabii ki evet. İnsanlar önceden yazdan yaza halı yıkarken bu alışkanlık sayesinde iki yâda üç ayda bir halı yıkama firmalarına başvuruyor. Peki, biz bu işten nasıl para kazanabiliriz gelin bunu inceleyelim…

HALI YIKAMADAN PARA KAZANMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Halı yıkama işini tek başına bir iş yâda ek gelir olarak yapabilirsiniz. İllaki direk dükkân açmanıza gerek yok. Birçok ev hanımı yaz aylarında insanların halılarını müsait yerleri olduğu takdirde yıkayıp aile bütçesine katkı sağlayabilmektedir.

Dükkân açaraktan para kazanmak tabii ki mümkündür. Bunun belli işlemleri var. Vergi levhası çıkartmak gerekli şartları taşıyan dükkânı bulmak ve kiralamak. Gerekli teçhizatı satın almak gibi. Bunlar biraz maliyet gerektiren işlemlerdir. Halı yıkama işleminde en önemli faktörlerden birisi sondaj suyudur. Tuttuğunuz dükkânın sondaj suyu olması sizi daha karlı bir hale getirecektir. Bunun yanı sıra halı yıkama için küçük el ranger makineleri olduğu gibi profesyonel büyük tam otomatik halı yıkama makineleri de vardır. Bunlar maliyet olarak oldukça pahalılardır. Bu büyük makinelerin sizlere artısı zaman ve hijyendir. Makinenin bir ucundan verdiğiniz bir halıyı 5 dakika içinde yıkanmış sirkelenmiş ve suyu sıkılmış şekilde almanıza olanak sağlar. Buda müşterinize daha erken bir teslimatla güler yüzlü müşteri sahibi olmanızı sağlar.

HALI YIKAMA İŞİ YAPARAK NE KADAR KAZANILIR?

Halı Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor ?3

Halı yıkama işinden ne kadar para kazanacağınız bu işi ek gelir olarak mı yoksa profesyonel mi olarak yapacağınıza göre değişir. Ancak bir profesyonel olarak bu işi yapacağınızı ele alırsak şu şekilde fikir sahibi olmanızı sağlayabiliriz. Halı yıkama fiyatları genellikle metre kare hesabı üzerinden yapılmaktadır. Makine halısı denilen halıların piyasa fiyatında metre karesi 5 TL den yıkanmaktadır. Bir evde ortalama olarak otuz metre kare halı olduğunu hesaplarsanız 150 TL gibi bir rakama tekabül eder. Masrafları çıktığınızda ortalama 100 TL bir evin halılarından kar elde edebilirsiniz. Diğer el dokuması, kilimler gibi çeşitleri ise daha pahalı ve titizlikle temizlenmektedir. Bunlarda cironuzda değişkenlik sağlayabilir.

Hayırlı Kazançlar Dileriz.

Yorum Yap

Yorum Yap