İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Günde Kaç Litre Su İçmeli?

Günde Kaç Litre Su İçmeli?

Günde Kaç Litre Su İçmeli
1

Günde kaç litre su içmeli ile ilgili farklı ölçüler gündeme gelmektedir. En sık dile getirilenler arasında 2 litre su, 8 bardak su ya da 1,5 litre sudur. Bu gerekliliği kesin bir ölçü ile tanımlamak doğru olmaz çünkü insanların su ihtiyaçları farklılık gösterir. Birçok durumda su içme ihtiyacı değişecektir.

Su İhtiyacınızın Olduğunun Belirtileri

Günlük kaç litre su içilmelidir ile ilgili olarak kişiden kişiye ve durumdan duruma ölçünün değiştiğini belirttik. Yeterince su içmeyen insanlarda genellikle bazı belirtiler ortaya çıkmaktadır. Bir kişinin idrarı koyu renkse su ihtiyacını gidermiyor demektir. Yeterince su içmeyen kişilerin idrarı koyu olur. İdrarın açık renkli olması sağlıklı bir durumdur.

Bir diğer belirti ise; bir kişi eğer çok sık abur-cubur ya da yemek yemek istiyorsa su ihtiyacını bu besinler aracılığıyla karşılamak istemektedir.

Kaç Litre Su İçilmesi Gerekir?

Kaç litre su içilmesi gerekir sorusuna cevap olarak kişinin yaşadığı iklim, beslenme koşulları, hareketlilik seviyesi, yaşı vb. etkenler ile paralel olarak genellikle 1-2,5 litre arasında değiştiğini belirtebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap