İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Göz Altı Morluklarından nasıl kurtuluruz ?

Stres, yorgunluk, ve uykusuzluğu göz altı morluklarının en önemli sebeplerinden sayabiliriz. Ancak bunun dışında uzun süre bilgisayara bakmak, güneş ışığına maruz kalmak, alerji sinüzit benzeri hastalıklar, kötü beslenme, regl ve hamilelik dönemleri, yaşlanma ve kalıtsal olarak göz altı morluklarına sahip olabiliriz.
İşte bu koyu renkli halkalardan kurtulmak için bir kaç yöntem:
• Uyku düzeni çok önemlidir. Günde en az 8 saat uyku uyumalıyız. Gece 12den sonraki uyku çok önemli. 12den önce yatmalıyız.
• Su içmekte göz altı morluklarını azaltır. Günde en az 8 bardak su içtiğimizde göz altındaki morarmalara neden olan kılcal damarlardaki toksinlerin temizlenmesi hızlanacaktır.
• E ve C vitaminleri de göz altındaki morluklarının geçmesine yardımcı olur. C vitamini vücutta depolanmadığından az ve sık olarak tüketmek gerekir.
• İçtiğimiz poşet çayları çöpe atmak yerine, soğuduğunda göz çevresinde 10-15 dakika bekletmek gözlerimizi rahatlatacaktır.
• Gözlerimize soğuk salatalık halkaları koymak kan akışını yavaşlatacaktır, bunun sayesinde bir süreliğine göz halkalarımızdan kurtulmuş olup, daha güzel bir görünüme kavuşacağız.
• Göz altı morlukları için bir de maske tarifimiz var : Yarım patatesi rendeleyip suyunu bir kaseye döküyoruz. Kasedeki patates suyu kadar üzerine limon suyu ekliyoruz. 2 damlada gül yağını kaseye döküp karıştırıyoruz. Göz ucundan başlayıp göz pınarlarına doğru dairesel hareketlerle maskemizi uyguluyoruz. 1-2 dakika bekledikten göz altlarımızı temizliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap