İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google Drive(Cloud)Bulut Depolama Nedir?

Google Drive(Cloud)Bulut Depolama Nedir?

Google DriveCloudBulut Depolama Nedir
2

Google Drive ve (cloud)bulut depolama nedir; Google Drive bulut depolama hizmetidir ve herhangi bir depolama hizmeti gibi temel amacı dosyaları sabit sürücünüzün sınırlarının ötesine saklamaktır.  Bulut depolama bazen benzer altyapı kullanan ama çok farklı bir amaca ulaşan online yedekleme ile karıştırılır.

Bulut depolama nedir

Basitçe söylemek gerekirse, online yedekleme, dosya kurtarma amacıyla sabit diskinizi genişletmek alanını çoğaltmak üzere tasarlanmıştır. Google Drive kolay çalışır çünkü yedekleme için herhangi bir klasörü etiketlemenize izin vererek online depolama yapar ve bulut pazarında kitlesi bir hayli fazladır.

Google, yalnızca kayıt olmanız halinde size 15 GB ücretsiz bulut depolama alanı sağlar. Ancak, tüm bu boş alan Google Drive, Google Resimler ve Gmail arasında paylaşılabilir. 15GB çoğu kişi için yeterli bir saklama alanıdır.  Google Drive, yalnızca Android telefon satışları patlatmakla kalmadı aynı zamanda Gmail’in arkasında kalarak şaşırtıcı bir şekilde geri planda durdu. Aslında diğer bulut depolama servislerinden daha iyi özellikleri var. Örneğin, hem Google’ın ev ofis paketi hem Google Dokümanlar hem de üçüncü taraf uygulamalarını barındırır.

Yorum Yap

Yorum Yap