İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Gastrit Ağrısı Nasıl Geçer?

Gastrit Ağrısı Nasıl Geçer?

Gastrit Ağrısı Nasıl Geçer

Gastrit ağrısı mide iç çeperinin genellikle bir bakteri nedeniyle iltihaplanmasıdır. Genel olarak midede şişkinlik, sık sık geğirme, karın ağrısı gibi semptomlar gösteriri.

Gastrit Tedavisi

Gastrit için mideyi rahatlatıcı mide koruyucu, spazm engelleyici ilaç tedavileri uygulanmaktadır. Fakat en önemli adım gastritte beslenmeyi düzenlemektir. Gastrik ağrısını geçiren ve mideyi rahatlatan bazı yiyecekler;

Yoğurt Gastrit Ağrısını Geçirir Mi?

Yoğurdun içinde bulunan probiyotik organizmaler sindirim siteminin sağlığı için oldukça önemlidir. Günde en az üç kaşık doğal yoğurt tüketilmesi gastrit ağrılarını gidereceği gibi bağırsaklarda yararlı bakteri sayısını arttıracaktır.

Zencefil Gastrit Ağrısını Geçirir Mi?

Gastritin bakterilerin neden olduğu bir hastalık olduğunu yukarda belirtmiştik. Zencefil ise iltihap oluşumunu önleyici bir özelliğe sahip. Zencefil tüketmek gastrit ağrılarını azaltacağı gibi iltihap oluşumunu da önleyecektir. Ayrıca hazımsılığa da iyi gelmektedir.

Yeşil Çay Gastrit Ağrısını Geçirir Mi?

Yeşil çay antioksidan etkiye sahip olduğu kadar sindirim sistemini rahatlatıcı etkiye sahiptir. Bu özelliği sayesinde sindirimi kolaylaştırarak ve gastrit ağrısını azaltacaktır. Fakat tatlandırmak için bal, tarçın gibi doğal tatlandırıcılar kullanılmalı.

Yorum Yap

Yorum Yap