İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Film İle İlgili Harika Bloglar

Film İle İlgili Harika Bloglar

fft99 mf8697325
1

Birçoğumuz film izleyip filmlere karşı ilgi duyarız değil mi? Ama önemli olan bu filmleri nasıl izlediğimizdir. Eğer bir filmi izledikten sonra hiç zevk alamamış isek bunun birçok nedeni vardır ama gelin en önemli nedenlerden birkaçına bakalım. Ya film kötüdür bu yüzden haz alamadık ya da gerektiği gibi filmi izlemedik. Şimdi hep beraber bir film nasıl en iyi şekilde izlenir maddeler halinde göz atalım.

Filmlerden Daha Fazla Haz Almak İçin Neler Yapılabilir?


1-Doğru Filmi Seçmek

Doğru filmi seçmek gerçekten harika olur. Bir film izleyeceğimiz zaman filmin kapak resmine aldanmamamız lazım. Çünkü bu hatayı yaparsak, filmlerden haz almamız bizim için bir rüya olabilir. Filmlerden daha fazla haz almak için ilk önce filmin içeriğini okumalıyız. Ondan sonra yorumlara göz atıp, filmin imdb puanını da göz önünde bulundurmalıyız.

2-Aklınızda Başka Düşüncelerin Olmaması

Filmimizi seçtik ve izlemeye başlayacağız. Ama aklımızda çok fazla düşünce var. Filmden önce bunlardan kurtulup rahatlamamız lazım. Filme başlamadan önce düşüncelerimizin rahatladığını ve sizi film boyunca terk ettiğini hissetmeniz gerek. Çünkü bir filmden bu şekilde verim alırsınız film kötü olsa dahi.

3-Yanınıza Yiyecek-İçecek Almak

Bu maddeleri yaptık ve artık film izlemeye hazır olduğunuzu mu sanıyorsunuz? Hayır, daha bitmedi! Film izlerken şayet seviyorsanız yanınıza kesinlikle yiyecek ve içeceğinizi almanız gerekecektir. İnsan yapısı gereği bir insan sevdiği bir işi yaparken diğer sevdiği küçük işleri de yaparsa mutluluk hormonunu da tetikleyerek arttırmış olur. Sevdiğiniz yiyecek ve içeceğinizi de aldıysanız son maddemize geçebiliriz.

4-Ortamdaki Ses Kirliliği

Evet yanlış okumadınız ses kirliliği… Eğer bir film izleyecekseniz sadece filmin sesini duymanız sizin için yeterli olacaktır. Film izlediğiniz ortamda bulunan başka sesler sizi rahatsız edip filmin en duygulu sahnelerini kaçırmanıza neden olabilir. Bu yüzden film izlerken daha sessiz bir ortam tercih etmeniz gerekir. Her zaman daha fazla gürültü daha az film zevki demektir. Evet! Bir filmi izlerken daha fazla haz ve verim nasıl alınır bunun konusunda konuştuk. Yukarıda yazılanları yaparsanız film izlerken daha fazla eğlendiğinizi göreceksiniz. Bu konuda birçok blog yazısı okuyabilir ve bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap