İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Evde Cilt Bakımı Türleri

Evde Cilt Bakımı Türleri

Evde Cilt Bakımı Türleri
2

Cildinize iyi bakmadan önce, onun hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Cilt bakımı yöntemi belirlemek için cilt yapısı, nem, gözenek durumu, yağ oranı gibi kriterler değerlendirilmelidir. Profesyonel destek almanızı ve aldıktan sonra cilt bakımına başlamanızı öneririz.

Klasik Cilt Bakımı

Cilt bakımı, cildinize değer verirken bakılması gereken ilk şeylerden biridir. Uygulanan cilt bakımı cilt tipine göre yapılmalıdır. Aksi haldeki durumlar, öngörülemeyen sorunlara yol açabilir. Kullanılan ürünlere ek olarak, kural olarak, her cilt için her gün en az iki litre su tüketilmesi önerilir. Genel olarak, cildi aşırı güneş ışığından korumak, yatmadan önce kozmetikleri temizlemek ve düşük kaliteli kozmetik ürünü kullanmamak gerekir. Ek olarak, cilt tipinize uygun cilt bakım malzemeleriyle bakımınızı destekleyebilirsiniz. Cildinizin nem içeriğine dikkat ederek kuru cilt oluşumunu da önleyebilirsiniz.

Oksijenli Cilt Bakımı

Uzun yıllardır yurtdışında kullanılan bu tedavi yöntemi sonucunda uygulanan ürün cildin iç katmanlarına ulaşmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur. Ayrıca derinin altında çeşitli enzimler salgılamasına izin verir. Oksijenli cilt bakımı ciltteki erken kırışıklıkları önleyen bir tedavi yöntemidir. Ölü hücreleri kaldırarak cildi canlandırır. Ağrısız bir şekilde uygulanabilen bu cilt bakım yöntemi sayesinde cilt rahatlatır, gerekli nemi geri kazandırır ve gözenekleri açar. Evde cilt bakımı türleri her zaman uzman görüşü ile uygulanmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap