1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Ev Dekorasyonunda Yükselen Trend: Minimalizm

Ev Dekorasyonunda Yükselen Trend: Minimalizm

ev dekorasyonunda minimalizim
2

Günümüzde insanlar evlerini ve ofislerini dekore ederken odaların büyüklüğünü dikkate almadan orantısız büyük mobilyalar seçebilmekte ve aslında gerek duyulmayan eşyalarla görüntü kirliliği oluşturabilmektedir. Her geçen gün modası yayılan minimalizmin dekorasyondaki etkileri ise yaşamın her yerinde ortaya çıkarak bir yaşam tarzı haline gelmektedir.

Ev Dekorasyonunda Minimalizm Nasıl Kullanılır?

Gereksiz eşyaların ortadan kaldırılması ya da hiç kullanılmaması, dekorasyonda sadeliğin ve sorft renklerin tercih edilmesi gitgide yayılan bir trend olmasıyla birlikte minimalizm teorisi tüketim ürünlerimizi seçerken bile karşımıza çıkarak, atıksız yaşamanın hayat tarzı haline gelmesinde de öncülük etmektedir.

Yaşadığımız ortama baktığımız zaman aslında kullanmadığımız veya kullandığımız eşyalara alternatif olarak alınıp kenara konulmuş ürünler aslında israftan fazlası değil. Dünyanın en zengin ve kalkınma ekonomisi en güçlü ülkelerinden biri olan Japonya’yı örnek alacak olursak minimalist yaşamın en yaygın görüldüğü toplum olduğuyla karşı karşıya kalmaktayız.

Ev dekorasyonunda minimalizm etkileri yalınlığı ve az ile tatmin olabilme duygusunu insana yaşatarak kaliteli bir yaşam sürmemize yardımcı olabilecek bir trend olmasının yanında sadece az eşyayı temsil etmemekte, sizin için gerekli olanları göz önüne çıkararak efektif bir yaşam sağlamaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap