İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Ethereum Yeni Bitcoin Olabilir Mi?

Ethereum Yeni Bitcoin Olabilir Mi?

Ethereum Yeni Bitcoin Olabilir Mi
3

Ethereum ve Bitcoin nedir

 

Evet, Ethereum önümüzdeki dönemlerin en iyi kripto para birimi olacaktır. Ethereum, Bitcoin’den çok daha iyi bir kripto para birimidir ve Bitcoin’e göre daha kullanışlıdır. Bitcoin’in temel amacı internetin para birimi olmaktır ve bunu başarmak için blok zinciri teknolojisini kullanır. Ethereum ise daha büyük bir probleme odaklanır. Kripto para dünyasına ilk adım atanlar, Ethereum’u da tıpkı Bitcoin gibi sadece finansal yatırım aracı olarak düşünme eğilimindedir fakat işin aslı böyle değildir.

Ethereum ve Bitcoin Arasındaki Farklar

Bitcoin ile Ethereum arasındaki farkı anlamanın en kolay yolu, Bitcoin’in dijital para olması ve Ethereum’un ise akıllı sözleşmeler için tasarlanmış bir para birimi olmasıdır.
Bitcoin’in bir saklama değeri vardır ve genellikle para yollamak için kullanılır. Ethereum da bir para gönderme yoludur fakat Ethereum’un buna ek olarak önemli bir özelliği vardır. Ethereum platformunda para yollayabilmek için belli başlı şartların yerine getirilmiş olması gereklidir. Ethereum ayrıca uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için özel bir platform vazifesi görür.

Bitcoin’in Dezavantajları

Bitcoin ilk çıktığı için belli bir avantaja sahiptir fakat Bitcoin’in temel problemleri; komisyon ücretleri, işlem hızı ve küçük alışverişler için uygun olmamasıdır. Bitcoin’in kullanımı küçük alışverişler için uygun olmadığı için Bitcoin’in kullanımı yatırım amacıyla sınırlı kalmıştır. İşte bu gibi sebeplerden dolayı Ethereum ve Litecoin gibi kripto para birimleri, zamanla Bitcoin’in yerini alacaktır.

Ethereum’un Avantajları

Ethereum blok zinciri ağı, Turing-complete yapan EVM (Ethereum Virtual Machine) ile birlikte gelir.
Ethereum, Bitcoin’e göre çok daha yeni bir platformdur.
Ethereum ile birlikte bir sürü merkezi olmayan uygulama geliştirilebilir.
Ethereum desteği ile kurulan uygulamalar, asla kötüye gitmez ve kapatılamaz.
Ethereum, şu an bazı şirketlere finansal destek de sağlamaktadır.
Ethereum, Bitcoin’e gün geçtikçe göre hız ve ivme kazanıyor.
Ethereum platformunda borç ödemek için kolaylıkla para aktarımı yapılabilir.
Ethereum’un Bitcoin’in aksine belli bir limiti yoktur.

Peki Ethereum mu Bitcoin mi Almalı?

Ethereum, bir teknolojinin ismidir. Bitcoin ise sadece bir kripto para birimidir. Ethereum, teknoloji sektöründe devrim yaratacak bir olaydır. Microsoft ve Facebook gibi büyük firmalar bile bugün Ethereum almaya başladı.
Eğer yatırım yapmak ve kar elde etmek istiyorsanız, Ethereum’a yatırım yapmanızı tavsiye ederiz çünkü Ethereum her tipteki yatırımcı için gayet uygun bir yatırımdır. Ethereum alım satımının en iyi yanı kripto para borsalarında milyonlarca insanın Ethereum alıp satmasıdır. Eğer bu kişilerle Ethereum alışverişi yaparsanız, günde birçok takas işlemi yapabilirsiniz.
Böylelikle daha fazla kar elde edebilirsiniz. Talep edilen kripto para miktarı ne kadar fazla olursa, elde edilecek kar da o kadar fazla olacaktır. Günlük olarak Ethereum alıp satan birçok kişi, bununla geçimini sağlıyor.
Ethereum alıp satmak gayet kolaydır. Tek yapmanız gereken belli başlı teknikleri ve stratejileri uygulamaktır. Bu teknikler ve stratejiler, daha iyi karar almanıza yardımcı olacaktır.
Eğer Ethereum ticaretinde yeniyseniz, internette Ethereum ile ilgili yazıları okuyabilirsiniz. Aksi taktirde gereksiz hatalar yapabilir önemli kayıplara uğrayabilirsiniz.