İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Ethereum 300 Dolar Direnç Noktasını Aşabilir Mi?

Ethereum 300 Dolar Direnç Noktasını Aşabilir Mi?

Ethereum 300 Dolar Direnç Noktasını Aşabilir Mi?
5

Ethereum 300 Dolar Direnç nedir

 

Kripto paralardan birisi olan Ethereum, son dönemde fiyatlarında yaşamış olduğu dalgalanma ile gündeme geliyor. Piyasanın en güçlü ikinci oyuncusu olarak kabul edilen Ethereum, özellikle son günlerde ciddi düşüşler yaşamış ve toparlanma sürecine girmişti. Şimdilerde ise bu kripto para biriminin 300 dolar direnç noktasını aşıp aşamayacağı tartışılıyor. Tartışılan konulardan bir tanesi de söz konusu direnç noktası aşılamazsa ne olacağı ile ilgilidir.

Ethereum Fiyatlarına İlişkin Değerlendirmeler

Ethereum fiyatları, pek çok yatırımcı için büyük önem taşıyor. Çünkü bu para biriminin günlük işlem hacmi 22 milyar dolardan daha fazladır. Bu rakam dikkate alındığında ne kadar fazla yatırımcının bu para birimini takip ettiği daha net olarak anlaşılabilir.
İnsanlar Ethereum fiyatlarına ilişkin yapan uzmanları çok yakından takip ediyor. Ethereum fiyatlarına ilişkin yapılacak olan analizlerin uzun zamanlı yapılması çok daha net sonuçlar verecektir. Bilindiği gibi piyasalar uzun bir süredir ayı sezonu yaşamakta ve bu da fiyatların aşağı yönlü hareket etmesine neden olmaktadır. Fakat buna karşın yapılan analizlerde ayı sezonunun sonuna gelindiği vurgulanıyor. Bu da Ethereum fiyatlarının yakında yukarıya doğru hareketleneceği anlamına geliyor.
Ethereum fiyatları son günlerde ciddi bir düşüş yaşadı ve 200 doların altını gördü. Son olarak ise 185 dolar seviyelerine kadar indi ve bu noktadan sonra ciddi bir toparlanma başladı. Nihayetinde ise fiyatların şimdilik yukarı yönlü olduğu söylenebilir.

Ethereum 300 Doları Aşamazsa Ne Olur?

Kripto para piyasasındaki uzmanlara göre Etherum için direnç noktası 300 dolardır. Bu direnç noktasını aşması kolay olmasa da aşması gerektiği yönünde net görüşler var. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ise zaman gösterecek. Fakat bununla ilgili bir takım senaryolar var.
Uzmanlara göre iki seçenekten ilkinde Ethereum’un yakın zamanda 300 dolar seviyesinin üstüne çıkacağı yönündedir. Şuanda fiyatı 220 dolar seviyelerinde olması, uzmanların bu görüşünü desteklemiyor gibi görünse buraya 185 dolarda geldiği dikkate alınır ise 300 dolar seviyesinin çokta zor olmadığı görülecektir. 300 dolar seviyesini geçtikten sonra ise rallisine devam etmesi ve değerini biraz daha arttırması bekleniyor.
Diğer seçenekte ise Ethereum fiyatlarının 300 dolar seviyesine yaklaşsa dahi bunu aşamayacağı yönündedir. Böyle bir durum yaşanırsa Vitalik Buterin tarafından geliştirilen kripto paranın değerinin ciddi şekilde aşağılara gidebilir. Öyle ki, fiyatının 100 doların altına kadar gerileyeceğini iddia edenler dahi var.

Ethereum Yatırımcıları Ne Yapmalı?

Ethereum fiyatlarının diğer kripto paralara nazaran daha fazla değer kaybetmesi, manipülasyon iddialarını gündeme getirmişti. Önce Augur tarafından yapılan ETH satışları daha sonra Bitmex CEO’su tarafından Ethereum’u hedef alan açıklamalar buna neden olmuştu. Fakat son zamanlarda bu açıklamalar etkisini kaybetmiş gibi görünüyor.
Uzmanların bir kısmının iddiasına göre Ethereum fiyatlarının aşağıya düşmesi için çok sayıda yatırımcı short işlem açıyor. Böylece düşüş hızlandırılmak isteniyor. Bunun temel nedeni ise fiyatların düşmesi durumunda yatırımcılar daha fazla ETH alabileceklerdir. Dolayısıyla da bu bakımdan bahsedilen olay son derece önemli bir konu olarak dikkat çekiyor.
Yukarıdaki iddialar ve diğer hususlar dikkate alındığında yatırımcıların Ethereum konusunda nasıl hareket etmesi gerektiği bilinmiyor. Fakat bu noktada yapılacak en önemli işlem, kumar oynamak değil strateji geliştirmek olmalıdır. Bundan dolayı da öncelikle detaylı bir strateji oluşturulmalı ve daha sonra da bu uygulanmalıdır. Uzmanlar Ethereum’u olan kişilerin bunu 297 dolar seviyesinden satmasını ve olası bir düşüşten etkilenmemesini öneriyor. ETH yükselirse de tekrar 305 dolar seviyelerinden alınabilir. Böylece kumar değil strateji iş görmüş olacak ve olası zarardan kaçınılacaktır.