İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Esmerler İçin Önerilen 10 Ruj Rengi

Esmerler İçin Önerilen 10 Ruj Rengi

esmerler için ruj önerisi
1

Günümüzde esmer ten rengi seksi, çekici ve güzel olarak kabul ediliyor. Fakat diğer tüm cilt tipleri gibi koyu tenli insanlar da gerçek güzelliklerini ortaya çıkarmak için mükemmel ruj dokunuşuna ihtiyaçları duyarlar. Kullandığınız ruj rengi, ten renginiz ile ilgisiz ise görünümünüzü bozabilir. Eğer cildinizin rengi koyu ise bu makale size doğru ruj tonunu seçmeniz için önerilerde bulunacaktır.

Koyu Tenli Kadınlar İçin En İyi Ruj Renkleri

Unutmayın, dünyevi renkler sizin için en uygun renklerdir. Ancak diğer pek çok rengi de koyu renk ten üzerinde kullanabilirsiniz.

1. Bakır Kahverengi

Bakır kahvesi koyu renk kadınlarda çok çekici görünüyor. Farklı bakır kahvesi tonları doğal olarak bu ten ile yakışır ve çok iyi uyum sağlar. Bu renkleri her renk elbise ile ve her türlü etkinlikte kullanabilirsiniz.

2. Kırmızı

Kırmızı, evrensel olarak favori kabul edilen bir renktir. Esmer kadınlarda sıcak, çekici ve baştan çıkarıcı görünür. Dudaklarınızı buna uygun bir dudak kalemi ile çizin ve içini kırmızı ile doldurun. Üstüne biraz parıltı ekleyin. Kırmızı, koyu renk tenin zaten çarpıcı olan özelliklerine daha fazla çarpıcılık ekler.

3. Gül Pembesi

Canlı gül tonları sizin cildinize uygun tonlardır. Mercan pembesi/ gül pembesi ile daha hafif ve daha krem tonları kıyafetler giyerek daha da güzel olun. Gül rengi tonlarına giriş yaptığınızda keşfedilmesi gereken çeşitli tonlar göreceksiniz. En cazip olanı seçin ve sürün…

4. Boz Kahverengi

Teniniz biraz daha  koyu bir tonda ise boz kahverengi sizi çok iyi tamamlar. Bu renk esmerler için idealdir. Boz kahverengi rujunuzu sürdükten sonra, biraz parıltı eklersiniz mükemmeli yakalamış olursunuz.

5. Eflatun

Gül pembesi ile eflatunu karıştırmayın. Gül pembesi gülün daha açık ve daha huzurlu tonlarına hitap ederken, eflatun daha koyu sayılır. Bu renk ruj özellikle Asya,  Afrika ve  Amerika kökenli koyu renk tenli kadınlar için idealdir.

6. Fuşya

Pembe dudaklar ve koyu renk ten birbirine yakışmaz diye düşünmeyin. Bu muhteşem ruj tonunu deneyin. Bu rengin en açıktan en koyuya kadar bütün tonlarını kullanabilirsiniz. Fuşya dudak rengi koyu cilde gizem katar.

7. Çikolata Kahvesi

Çikolata kahvesi, bakır kahverengiden farklıdır. Bakır kahvesi daha açık tondayken, çikolata kahvesi daha derin ve koyu bir renktir. Çikolata kahvesi koyu ten rengi ile uyumludur ve doğal görünür. Eğer daha sade ve spor bir gün yaşamak istiyorsanız dudaklarınıza çikolata rengi ruj sürün. Modaya uygun ve sofistike görünürsünüz.

8. Şeftali

Doğal pembenin her zaman açık ten rengine sahip kadınlar için özel bir renk olarak görülmesi gibi, koyu renk tenli kadınlar için daima kullanılan bir renk vardır. Bu renk şeftalidir. Şeftali her koyu renk ten varyasyonunu tamamlar. Şeftali, esmer tenli bayanlar için en iyi ruj tonlarından biridir.

9. Bronz

Bu metalik gölge koyu tenli kadınlar için yaşam çizgisi sayılabilir. Bronz gölge son derece zarif bir görünüm oluşturur. Doğal görünür, baştan çıkarıcıdır ve fazla abartılmamış bir görüntü sağlar. Gündüz makyajında bronz tonlarını kullanabilirsiniz. Ancak gece partileri için size kırmızı tonlarını öneriyoruz.

10. Nüde

Görüntünüzü yumuşak, sade ve resmi tutmak istiyorsanız o zaman nüde tonları sizin için mükemmeldir. Dudaklarınızı bronz bir kalemle çerçeveleyin ve içini nüde tonları ile doldurun.

Bu anlattıklarımız koyu tenler için uygun ruj rengi tonlarıydı. Bu renkleri hangi tonlarla birlikte gölgeleyerek kullandığınıza dikkat edin. Muhteşem olacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap