İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Erkek neden aldatır?

Erkek neden aldatır?

erkekler neden aldatir 4Qf e1543678901272
3

Bir Erkek neden aldatır

Erkek neden aldatır? Sorusuna cevap verdiğimiz bu yazımızda, erkeklerin sıklıkla görülen aldatma nedenleri hakkında kapsamlı bilgiler yer almaktadır.

Yapılan araştırmalar, erkeklerin eşlerini aldatma yüzdelerinin kadınlara oranla çok daha fazla olduğunu göstermektedir. Ayrıca erkeklerin daha rahat olmaları, aldatma konusunda daha rahat imkanlara sahip olmalarına da neden olmaktadır. Eşini bir defa aldatan erkeğin tekrarlayıcı şekilde yeniden aldattığı da, bilinen bir gerçektir.

İşte erkekler neden aldatır? Sorusunun cevapları…

 

Erkek Neden Aldatır?

Erkek neden aldatır? 1
Erkek neden aldatır? 1

Cinsel Yaşantının Vasatlığı

Erkeklerin kadını aldatma nedenleri arasında, cinsel hayattaki vasatlık ilk sıralarda yer almaktadır. Eşiyle istediği düzeyde cinsellik yaşayamayan erkeklerin önemli bir bölümünün, eşlerini aldattığı görülmektedir.

Kadının Bakımsız Olması

Kadının bakımsız olması ve bunu süreklilik haline getirmesi, maalesef ki erkeklerin aldatma nedenleri arasında yer alıyor. Erkekler içinde önem arz eden bakım, kadınların daha dikkat etmesi gereken konulardan birisi olarak görülüyor.

Kadının Kilolu Olması

Erkek neden aldatır? Sorusunun cevaplarından birisi de, kadının kilolu olması olarak biliniyor. Maalesef ki kötü günde iyi günde diye başlayan evlilikler, basit nedenlerden dolayı aldatma gibi iğrençliklerin görülmesine de neden olabiliyor.

Eski Sevgiliyle Karşılaşmak

Erkeklerin aldatma sebepleri arasında sık rastlanan durumlarsa birisi, eski sevgilisinin umulmadık bir şekilde ortaya çıkmasıdır. Özellikle bu kişi aklından atamadığı biriyse, erkeğin aldatma ihtimali oldukça yükseliyor.

Şiddetli Kavgaların Yaşanması

Eşler arasında şiddetli kavgaların yaşanması, aşk ve ilişkiler için öldürücü vuruşlardan birisi oluyor. Her şeyiyle yıpranan ilişkinin üzerine kavgalarında eklenmesi, ilişkilerin sonunu çabuk getiriyor.

İlgisizlik

Kadının erkeğe karşı olan ilgisizliği, fiziki şiddetin yanı sıra aldatılma gibi olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Özellikle eşine ilgi duyan erkeklerin yeteri kadar karşılık bulamamaları, bekledikleri ilgiyi dışarıda aramalarına sebep oluyor.

Cinsel Farklılıklar

Erkek neden aldatır? Sorusunun cevapları arasında önemli yer tutan cinsel farklılıklar, erkeğin aldatma sebepleri arasında gösteriliyor. Bu konuyu cinsel sorunlar olarak algılamamak gerekiyor.

Daha açık bir ifadeyle erkeklerin kadınlara nazaran basit şeylerden tahrik olmaları, o anın heyecanıyla eşlerini aldatmalarına neden olabiliyor. Erkeklerin bu anlamda eşlerini aldatmaya daha yatkın olmaları, genetik farklılıklardan kaynaklanmaktadır.

Kadınlardan Aldıkları Teklifler

Bu durum eşini aldatmak istemeyen erkeklerde dahi, sıklıkla görülmektedir. Erkeklerin önemli bir bölümünün, kadınlar tarafında kendilerine yapılan teklifleri geri çeviremedikleri görülmektedir.

Kısa Süreli Ayrılıklar

İster iş için olsun, ister aradaki soğukluk nedeniyle olsun, eşlerin birbirlerinden ayrı kaldıkları dönemlerde erkeklerin daha çabuk aldatıyor.

Erkeğin Bağımlılıkları

Erkek neden aldatır? Sorusuna bir diğer önemli cevap ise, erkeğin bağımlılıkları olarak görülüyor. Özellikle madde ve alkol bağımlısı erkekler, eşlerini seviyor olsalar dahi onları aldatmaya daha yatkın kişilikler olarak biliniyor. Erkeğin önemli bir boşluğun içinde olması eşini sevmesine rağmen aile içi şiddete ve aldatmaya sürüklenmesine neden olabiliyor.