İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. En İyi Astroloji Kitapları Nelerdir ?

En İyi Astroloji Kitapları Nelerdir ?

En İyi Astroloji Kitapları Nelerdir ?

Astrolojiyi Kitaplardan Öğrenmek

 

Astroloji1
Astroloji1

Astrolojiye ilgi duyuyorsanız mutlaka okumanız gereken ve kütüphanenizde bulunması gereken bazı kitaplar vardır. Türkiye astroloji hakkında birçok kitabın kaleme alındığı ve çok sayıda kitabın bulunduğu ülkelerden biridir.

Astroloji nedir?

Yunancada astro yıldız anlamına gelir. Logos ise bilgi anlamındadır. Bu iki kelimenin birleşmesiyle meydana gelen astroloji kelimesi yıldız bilimi anlamına gelmektedir. Daha açık bir ifadeyle gök cisimlerine bakarak bunun insanlar üzerindeki etkisini araştıran sözde bilim dalının adıdır.

Astroloji İle İlgili Okunması Gereken Kitaplar

Astrolojiye ilgi duyuyor ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız okuyacağınız ilk kitap AstroArt Astroloji Okulu Yayınlarından çıkan Öner Döşer’in yazdığı Astrolojide Temel Kavramlar kitabıdır. Kitapta konular belli bir sıraya göre yazılmıştır. İlk okuduğunuzda size karışık gelecek bu kitabı yavaş yavaş okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız. Astrolojiyi burç kitaplarından değil de Öner Döşer’in kitabından okumanız gerektiğini bu eserden sonra daha iyi fark edeceksiniz.

Bir diğer okunması gereken kitap ise Şenay Yangel tarafından yazılan İnkılap Kitap evinden çıkan Türk Medeniyetlerinde Astroloji, Astronomi ve Müneccimbaşılık eseridir. Eseri okuyup bitirdiğinizde Türk devletlerinde astroloji bilimi ve kullanımı hakkında bilgilere ulaşmış olacaksınız. Ayrıca kitapta Türk, Çin ve Venedik astroloji bilgilerinin karşılaştırılmasını bulabilirsiniz. Okunabilecek yabancı kaynaklar arasında Jan Spiller tarafından yazılan ve Türkçeye Semra Ayanbaşı’nın çevirdiği Akaşa yayınevinden çıkan Ruhsal Astroloji ön sıralarda yer almaktadır. Kitapta değinilen temel konular şunlardır:

*Arzularınız, hedefleriniz, yaşam amacınız ve gereksinimleriniz nelerdir?

*Hangi alanda daha başarılı olabilirsiniz?

*Hangi meslek sizin için daha uygundur?

*Sizi başarıya ve hedefinize ulaşmaktan alıkoyan faktörler nelerdir?

*Size kalıcı mutluluğu ve ilişkiyi getirecek ve sizi mutluluk doyumuna ulaştıracak davranışlarınız ve bunların çözüm yolları nelerdir?

*Geçmişe bağlı kalma, geçmişi unutamama ve bu durumda sizi etkileyen faktörler hangileridir?

*Sizi ve çevrenizdeki bireyleri sonsuz mutluluğa ulaştıracak olumlu onaylamalar ve bu onaylamaların aralarındaki farklar nelerdir?

* Kısaca özetlemek gerekirse bu kitap size bu hayatta ruhsal ve zihinsel olarak ilişkilerinizi geliştirecek, sizin daha aktif ve yaşamdan zevk alan bireyler haline getirecektir.