İlginizi Çekebilir
Çad Gezi Rehberi2
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Elon Musk Neler Yapıyor?

Elon Musk Neler Yapıyor?

elon musk
3
Elon Musk Neler Yapıyor?

Elon Musk neler yapıyor, kimdir soruları insanlar için büyük bir merak konusudur. Öncelikle Elon Musk bir bilim adamıdır. Hem uzay konusunda hem de alternatif enerji konusunda kendini geliştirmeyi başarmış bir dahi de denilebilir. Elektrikli arabalardan uzay gemisi tasarımlarına kadar akla hayale sığmayacak icatların ilk ismidir.

Elon Musk İcatları

Günümüzde Los Angeles ile San Fransisco arasını sadece yarım saatte geçebilecek bir yüksek hızlı toplu taşıma aracı tasarlamıştır. Adı da Hyperloop olarak karşınıza çıkıyor. Elon Musk’ın en önemli amacı ise Mars’ta bir koloni kurmak ve bu koloninin de ilk üyesi olarak Mars’ta yaşamaktır.

Elon Musk’ın Bilimdeki Yeri

Elon Musk günümüzde insanlığa yarar sağlayacağına inandığı hizmetleri vermeye çalışıyor. Bu nedenle de uzay ve havacılık, güneş enerjisi, enerji depolama, yüksek hızlı kara taşımacılığı gibi konularda icatlar yaparak günlük hayatı kolaylaştırma çabası içerisinde bulunuyor. Bunların yanında muzip bir karakteri olduğu da doğrudur. Elon Musk kimden ilham alıyorsunuz sorusuna Iron Man’deki Tony Stark’tan cevabını veren bir adamdır.

Yorum Yap

Yorum Yap