İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Coğrafya
  3. Efese Nasıl Gidilir

Efese Nasıl Gidilir

efes
1

İzmir’de bulunan ve Selçuk sınırları içerisinde yer alan Efes, MÖ 6 bin yıllarının etkilerini günümüze ulaştırmaktadır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent her yıl binlerce turistin akınına uğruyor. Hem Roma hem Yunan hem de Türk esintilerini bir arada bulunduran Efese nasıl gidilir sorusu sık sık soruluyor.

Efes Yol Haritası

Efes’e ulaşmak için İzmir’den IZBAN seferlerinden yararlanabiliyorsunuz. İlk olarak Tepeköy’e ulaşmanız sonra da buradan Selçuk’a aktarma sağlamanız gerekiyor. Eğer ki özel araç ile ulaşım sağlamak istiyorsanız o zaman İzmir Aydın otoyolunu takip etmeniz ve Selçuk kavşağından çıkmanız gerekiyor. Selçuk otogarında Efes’e giden dolmuşlar kalkıyor. 10 dakika içerisinde Efes’e ulaşabiliyorsunuz.

Efes’e Yakın Yerler

Günübirlik bir tur düzenlemek istiyorsanız o zaman Efes’in yanında gidebileceğiniz daha pek çok alan var. Efes’e uğrayanlar mutlaka Şirince’ye de uğramalıdır. Aynı zamanda Kuşadası da bir o kadar yakın bir alandır. İsterseniz Meryem Ana’yı da ziyaret edebilirsiniz. Efes Antik Kenti dünyanın pek çok yerinden turist çekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap