İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Dünyanın En Mutlu Ülkesi Norveç

Dünyanın En Mutlu Ülkesi Norveç

Dünyanın En Mutlu Ülkesi Norveç
1

Norveç İskandinav Yarımadası kapsamında yer almaktadır. Yarımadanın batı kısmında bulunan bu ülkenin refah seviyesi sıklıkla istatistiklere yansımakta ve dikkat çekmektedir. Ülkemiz ile kıyaslandığı zaman vatandaşların gelir seviyesi ve kazanımlarından başlayarak mutluluk seviyelerine kadar oldukça üst seviyede bir standardın yakalandığı belirtilmelidir.

Yüksek Refah Yüksek Gelir

Norveç’in başkenti olan Oslo’dan başlayarak taşra olarak tabir edilecek dağlık kasabalara kadar belirli bir hayat standardının tutturulmuş olması da dikkat çeken hususlar arasında bulunmaktadır. 5.5 milyon civarında nüfusa sahip olması bu zenginliğin sebebini ve refah seviyesini en net şekilde açıklayan unsurlar arasında kendini göstermektedir. Sayı bakımından düşük olan nüfusun nitelik bakımından birçok ülkeyi geride bırakacak yapıda olması da memnuniyet vermektedir.

Dünyanın en mutlu ülkesi Norveç sahip olduğu standartların dışında doğal güzellikleri ile de tam bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Her sene birçok kişiyi ağırlayan bu ülkenin en göze çarpan doğal güzellikleri fiyortlardır. Fiyortların muhteşem yapısını ziyaret etmek veya kuzey ışıklarını izlemek için on binlerde kişi ülkeye geliş talep etmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap