İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Çocuklarda Astım Tedavisi Nasıl Olur?

Çocuklarda Astım Tedavisi Nasıl Olur?

Çocuklarda Astım Tedavisi Nasıl Olur

Çocuklarda meydana gelen astım tedavisi çocukluk çağında en sık yaşanan bir kronik rahatsızlıktır. Bu hastalık yüzünden çoğu çocuk okullarını ve birçok şeyini ertelemek zorunda kalarak hastaneye yatmak durumunda kalmıştır.

Genellikle nefes alırken göğüste meydana gelen hırlama, daraltı ve sıkışma gibi bulgular ve aynı zamanda vaktinde tanısı konulup tedavisi yapılmamış olan üst solunum yolu enfeksiyonları gibi hastalıkların daha da ilerlemiş bir hali ile ortaya çıkar astım hastalığı.

Çocuklarda Astımı Tetikleyen Durumlar

Astım rahatsızlığı aileden kronik bir şekilde gelebildiği gibi daha sonradan kazanılmış ya da alerji yolu ile bulaşmış bir hastalıkta olabilir.

Çok fazla tozlu ortamda bulunmak ve toza maruz kalmak uzun vadede çocukların astım olmasına belli başlı bir etkendir.

Aynı zaman da havada uçuşan ve insanı hapşırık rutinine sokan polenler de dikkat edilmediği takdirde çocuklarda alerji ile başlayıp daha sonra da astıma kadar giden bir rahatsızlığa yol açabilir.

Sevilen kedi, köpek tarzı tüy döken hayvanların tüylerine maruz kalan çocuklarda önceleri bu durumdan alerji kapıp daha sonradan da uzun vadede bir astım riski taşıyabilirler.

Astım Tedavisi

Astım rahatsızlığını hali hazırda bilinen bir tedavisi yoktur. Genler yolu ile kişiden kişiye miras misali aktarılan bu hastalık ailenizden birinde varsa sizde de olma riskini epey arttırıyor. Ama astımın önceden tespit edilerek uzun bir tedavi yöntemi uygulanması sonucu kontrol altına alınması söz konusu.

Yorum Yap

Yorum Yap