İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sanat
  3. Çocuklara Tiyatro Bilinci Aşılama

Çocuklara Tiyatro Bilinci Aşılama

ocuklara Tiyatro Bilinci Aşılama
3

Çocuk eğitimi sırasında yetişkinlerin en sık yanıldıkları hususların başında sadece söylemde kalmak gelmektedir. Çocukların söylenenleri değil görülenleri yaptığı eğitimciler tarafından en sık belirtilen hususlar arasında yer alır. Bu nedenle çocuğunuza sanat bilinci aşılamak isterseniz öncelikle kendiniz bu bilinç ile yoğrulmuş olmalısınız.

Aileler için İpuçları

Çocukların tiyatro bilinci ile yetişmesi için illa çok büyük meblağlar harcanması gerekmeyecektir. Devlet Tiyaroları ve Şehir Tiyatroları oldukça uygun fiyatlara çocuk oyunları düzenlemektedir. Bu fırsatlardan istifade ederek en az ayda iki kere çocuğunuz ile beraber bu oyunlara gidebilirsiniz. Şehirden şehre farklılık gösterse de fiyatlar 8-15 lira arasında değişim göstermektedir. Bu şekilde aile olarak oldukça verimli bir biçimde zaman geçirmenin dışında çocuğunuza tiyatro kültürünü aşılama imkanını da elde edebilirsiniz.

Çocuklara tiyatro bilinci aşılama süreci içerisinde teknoloji ile arasında mesafe koymasına da dikkat etmelisiniz. Çocukların akıllı telefonlar ile ya da bilgisayarlar ile oldukça yakın ilişki kurması durumunda elde edilecek olan kültürel bağlar zayıflamaktadır. Bu nedenle teknolojiyi ikinci plana koymayı öğrenmeniz gerekir.

Yorum Yap

Yorum Yap