İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Çocuklara Brokoli Sevdirme

Çocuklara Brokoli Sevdirme

ocuklara Brokoli Sevdirme
2

Çocukların fiziksel ve zihinsel sağlığına faydalı olan Brokoliyi sevmeleri için onlara farklı şekillerde sunum yapabilirsiniz. Eğlenceli tabaklar hazırlayarak çocukların Brokoli yemekten keyif almalarını sağlayabilirsiniz. Siz de onların yanında keyif alarak Brokoli yerseniz merak edip yemek isteyeceklerdir.  Çocuklara brokoli sevdirme konusunda zorlama asla faydalı bir yöntem değildir. Sevdirmek için öncelikle sevecekleri şekilde yemek tabakları hazırlamayı denemelisiniz.

Brokoliyi Çocuklara Nasıl Sevdirebilirsiniz?

Brokoliyi farklı tariflerle hazırlamak ve çocukların seveceği sunum tabaklarıyla sunmak büyük fark yaratacaktır. Çocukların sevdiği şeylerle brokoliyi servis yapmak da bir yöntemdir. Örneğin köfte seviyorsa köfteyle brokoli verilebilir. Pişirme tekniğiyle farklı görünümler yaratabilirsiniz. Brokoli yiyen çocukların nasıl daha güçlü olduğundan da bahsedebilirsiniz.

Kendi aranızda brokolinin faydalarından farklı bir şekilde konuşabilirsiniz. Şöyle faydalı böyle sağlıklı gibi değil de ne kadar güç verdiği, ne kadar hızlı koşturduğu gibi şeylerden kendi ararınızda bahsederken çocuklar da brokoliye özenecektir. Çocuklara brokoli sevdirme çabanızı keyifli hale getirmelisiniz. Sevimli brokoli tabakları hazırlamak ve brokoliyi farklı tariflerle pişirmek faydalı olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap