İlginizi Çekebilir
Demokrasi Nedir ?
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Çocuklar İçin 3 Pratik Beslenme Çantası ?

Çocuklar İçin 3 Pratik Beslenme Çantası ?

ocuklar İçin Pratik Beslenme Çantaları 1 e1543868527841
1

Beslenme çantaları nasıl hazırlanır

Eğitim ve öğretim yılı başladı. Çocuklar sabah erken saatlerde kalkarak, okul yollarına düşüyor. Çocukların beslenme dönemleri değişiyor. Anne ve babalar, çocuklar için pratik beslenme çantaları hazırlamayı tercih ediyor.

Çocukların vücut gelişiminin değişmemesi için beslenmelerine dikkat etmek gerekiyor. Sabah kahvaltısı mutlaka yapılmalı. Anne ve babalar kahvaltı edemeyen çocuklar için pratik beslenme çantaları hazırlayabilirler.

Çocuklar İçin Pratik Beslenme Çantaları 1
Çocuklar İçin Pratik Beslenme Çantaları 1

Sabah Kahvaltısı Mutlaka Yapılmalı

Çocuk gelişiminde en önemli kriterler, dengeli ve sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenme için sabah kahvaltısı yapılması gerekiyor. Anne ve babalar çocukların beslenmelerine dikkat etmeli. Okul çağlarında beslenme nasıl başlarsa, ilerleyen dönemlerde de öyle devam eder.

Sabah kahvaltısında; süt, peynir, meyve suyu, zeytin, yumurta gibi yüksek enerji ve tok tutacak besinler tercih edilmelidir.

Beslenme Çantası Nasıl Olmalıdır?

Çocuklar sabah kahvaltılarını doğru şekilde yaptıysa, öğlen ve ara öğün için beslenme çantası hazırlayabilirsiniz. Besin değeri yüksek, tok tutan ve kolay paketlenen yiyecekler tercih edilmelidir. Beslenme çantasına koyulacak yiyecekler fazla olmamalıdır. Bir anne veya baba çocuğun ne kadar yiyeceğini tahmin edebilmelidir.

Süt, peynir, yumurta, zeytin, meyve suyu ve süt ürünlerini tercih etmeye özen gösterin. Sütün bozulmaması için, uzun ömürlü ve taze süt seçin.

Et ürünleri koymayın. Beslenme çantasında bozulabilir.

Beslenme çantası koyulduğu için, çocuklar kantinden alışveriş yapmaz. Börek, kek, kurabiye gibi yiyecekler koyarak, tahıl ve karbonhidrat alımını sağlamış olursunuz.

Kuru incir, ceviz, fındık, kayısı gibi besinler koyarak enerji ve kalori alımını sağlamış olursunuz.

Meyve ve sebzeler koyun. Çocukların vitamin alımını sağlamış olursunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap