İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Çocuğunun Keyif Alarak Yapacağı 9 Yaz Tatili Aktivitesi

Çocuğunun Keyif Alarak Yapacağı 9 Yaz Tatili Aktivitesi

6
3

Yaz aktivitilerin de neler yapıla bilinir

Yoğun bir okul döneminin ardından çocuklarla beraber veliler de tatile giriyor adeta. Yaz tatilini keyifli geçirmek elbet yine biz annelerin elinde. Hiçbirimiz çocuklarımızın boş zamanla bilgisayar ya da tablet ile uğraşmasını istemiyoruz. İşte çocuklar için yaz tatilinde evde ya da dışarda gerçekleştirebileceği yaz aktiviteleri!

* Bisiklet sürmek

Bisiklet sürmek hem çocukların sevdiği bir aktivitedir hem de onların kas ve iskelet gelişimi için oldukça yararlıdır. Eğer çocuğun bisiklet sürmeyi bilmiyorsa, ona destek tekerlekleri bulunan bir bisiklet alabilirsin. Çocuklar hepimizden hızlı öğrenir, bisiklet sürmeyi kavradığında yan tekerlekleri bir kenara kaldırabilirsin.

* Paten kaymak

Eğer çocuğunun hevesi varsa, paten kaymasından korkma! Başta sana tehlikeli gelebilir, ancak kas taktığı sürece sıkıntı olmayacaktır.

* Müzeleri gezmek

Bulunduğunuz şehirdeki müzeleri çocuğunla ziyaret edebilirsin. Çocuğunun kültürel birikimine katkıda bulunurken, boş zamanınızı iyi değerlendirmiş olursunuz.

* Havuza gitmek

Sıcak yaz günlerinde herkes serinlemek ister. Havuz, serinlemek ve eğlenmek için güzel bir yaz aktivitesi olabilir.

* Yaz konserlerine gitmek

Birçok şehirde yaz akşamları konserler organize ediliyor. Yaz konserlerini takip edip, çocuğunun sevdiği bir sanatçının konserine gidebilirsin. Onun için de harika bir deneyim olacak!

* Kamp yapmak

Kamp yapmak çocuğun için unutulmaz bir yaz etkinliği olabilir! İyi bir araştırma yapıp, çocuğunu güvenebilir bir kampa gönderebilirsin. Ayrıca çoğu kamp programında çocuğunun katılacağı aktiviteleri seçme şansın bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap