İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Cilt Ve Güzellik İçin En önemli Vitaminler

Cilt Ve Güzellik İçin En önemli Vitaminler

Cilt Ve Güzellik İçin En önemli Vitaminler
1

ışıldayan ciltler için vitaminler

Cildimiz vücudumuzda en çok Bakmamız gerekenler yerlerdendir ve çok özenli olmamız gerekmektedir cilt vücudumuzun en önemli organlarından birisidir ve dış görünüşümüzü yansıtır.

Zararlı Uv ışıklarından uzakdurmalıyız ve günde en az 10-15 dakika güneşte durup D vitamini almamız gerekmektedir.Ayrıca bunlarla beraber C,K,E Vitaminleri de oldukça önemlidir bunlar vücudumuzun başlıca alınması gereken vitaminlerinden.bunları almadığımız zaman vücudumuz bitkin düşe bilir ayrıca yüzümüz solgun yada sarımsı olabilir.

C vitamini;

C vitamini kışları özellikle hasta olmamamız için oldukça gerekli bir vitamindir ayrıca karser olan hastalar içinde önerilir ve vücudumuzda muhakkak bulunmalıdır ve değeri düşürülmemelidir.

 

D vitamini;

D vitamini bir çok kişide eksik çıkmaktadır ve bunların başlıca sebeplerinden birisi düzensiz beslenmedir ve yeterince güneş ışığına maruz kalmamaktan oluşmaktadır D vitamibi En gerekli vitaminler oluşmaktadır olmaması durumunda bitkinlik ve halsizlik gibi başlıca sebeplerden oluşan hastalıklara maruz kalabilirsiniz

Ayrıca Cildiniz için Almanız gerekenler vitamin şunlardır.

D vitamini,C vitamini,K vitamini,E vitaminidir bunlar muhakkak bulunmalıdır