İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Cibuti Gezi Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Cibuti Gezi Rehberi

Cibuti Gezi Rehberi

Cibuti gezi rehberi yazımızda, Kuzey Afrika’nın 516 bin nüfusuyla en küçük ülkelerinden birisi olan Cibuti gezilecek yerler ve ülke hakkında kısa bilgiler yer almaktadır.

Başkenti Djibouti olan Cibuti, Fransız sömürgesinde yıllarca kalmış ve kaynakların önemli oranda tükenmesiyle birlikte, 27 Haziran 1977 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Afrika’nın fakir ülkelerinden olan Cibuti’nin para birimi, Cibuti Frankı’dır.

Cibuti Gezi Rehberi

Abbe Gölü

450 km2’lik bir alanı kaplamış olan Abbe Gölünün 110 bin m2’lik bölümü, tamamen tuzlarla kaplıdır. Cibuti gezilecek yerler arasında olan göl, turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

Moucha Adası

Cibuti gezi rehberi listemizdeki Moucha Adası, muhteşem doğa manzarasıyla Cibuti’de gezilecek yerler arasında önemli bir konuma sahiptir. Her yıl bu adayı, yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği bilinmektedir. Ada üzerinde yerleşik olarak yaşayan kişi sayısı, 20-30 kişidir. Turistlerin konaklaması için ada da bir otel bulunmakta olup, balina ve köpek balıklarını sıklıkla görebileceğiniz bir yerdir.

Hamoudi Camii

Ülkenin başkentinde bulunan Hamoudi camii, 1906 yılında yaptırılmıştır. Hacı Hamudiye tarafından yaptırılan camiinin en önemli özelliği, ülkenin en eski camii olmasıdır. 1000 kişilik bir kapasiteye sahip olan caminin mimarisi de oldukça dikkat çekici olup, mutlaka Cibuti gezi rehberi listenizde olması gereken yerlerden biridir.

Kempinski Sarayı

Günümüzde otel olarak hizmet veren saray, ülkenin en eski tarihi yapılarından birisidir. Şık ve popüler bir konumda bulunan saray, ülkenin başkentine gelen ve özellikle zengin olan kişilerin, konaklamak için en fazla tercih ettikleri yerlerden birisidir.

Cibuti Halk Sarayı

2 Mart 1985 yılında turistlerin ziyaretine açılmıştır. Ülkenin özgürlüğünde önemli bir sembol olan saray, Cibuti gezilecek yerler arasında turistlerin en fazla ziyaret ettikleri bir başka yapı olarak bilinmektedir.

Day Forest Milli Parklı

150 bin km2’lik bir alanı kapsayan Day Forest Milli Partı, 1939 yılından beri hizmet veren turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerden birisidir. Yüzlerce bitki örtüsünün yanı sıra ülkede yaşayan hayvan çeşitlerini de bulabileceğiniz milli park, birbirinden güzel çiçek çeşitleriyle de dikkat çeken bir yerdir.

Yorum Yap

Yorum Yap